ANDRÉ RIEU – KRÓL WALCA WRACA DO TAURON ARENY KRAKÓW

22 października 2015

4 czerwca 2016 roku, godz. 20:00

Jego koncerty to jedyne w swoim rodzaju widowiska, a ich sekretem jest po prostu radość płynąca z muzyki! W 2016 roku André Rieu z Orkiestrą Johanna Straussa i grupą międzynarodowej sławy solistów powróci do Polski, by po raz kolejny zachwycić tysiące fanów dowcipnym i barwnym programem podczas trzech koncertów. Jeden z nich odbędzie się oczywiście w TAURON Arenie Kraków, pozostałe w Gdańsku i Łodzi. Bilety na najbardziej romantyczny wieczór 2016 roku są już w sprzedaży.

Z liczbą ponad 600 tysięcy widzów każdego roku, trasy koncertowe André Rieu regularnie znajdują się w ścisłej czołówce tras koncertowych według magazynu Billboard, plasując się obok koncertów takich sław jak Cher, Depeche Mode, Bon Jovi, Miley Cyrus czy Eltona Johna. Trwający ponad 20 lat sukces muzyki Rieu dowodzi, że jego twórczość nie zna granic, zarówno wiekowych jak i geograficznych. Jego sława dotarła także do Los Angeles gdzie będący niegdyś muzykiem Anthony Hopkins postanowił powierzyć André i jego orkiestrze pierwsze w historii wykonanie skomponowanego przez siebie ponad 30 lat temu walca.

Od Jermaine Jackson po Anthony’ego Hopkinsa – niewielu jest artystów z którymi André Rieu dotąd nie pracował. Orkiestra Johanna Straussa jest największą na świecie prywatną orkiestrą symfoniczną zatrudniającą na stałe około 100 osób. W związku z częstymi podróżami, każdy z instrumentów, na których grają muzycy, występuje w 4 egzemplarzach. Wszystko po to, aby uniknąć opóźnień w transporcie i wpadek w przypadku uszkodzenia cennego sprzętu. Sam André gra na skrzypcach Stradivariusa z 1732 roku.

Ubiegłoroczne koncerty w TAURON Arenie Kraków, Trójmieście i Łodzi, spotkały się z gorącym przyjęciem polskiej publiczności, wiele par poderwało się do tańca, a artyści byli żegnani owacjami na stojąco. W 2016 roku fani również mogą spodziewać się wieczorów pełnych najbardziej rozpoznawalnych i najpiękniejszych melodii rodem z musicalu, opery, filmu, światowej muzyki pop i repertuaru wielu międzynarodowych gwiazd. A tych wszystkich, którzy kochają taniec, czekać będzie kilka najromantyczniejszych walców na świecie.

Ponad 40 milionów sprzedanych DVD i CD, 411 Platynowych i 171 Złotych płyt, 1,6 miliona fanów na Facebooku i komplet publiczności na każdym koncercie, mówią same za siebie: André Rieu to niekwestionowany Król Walca!

Informacje o biletach są dostępne na stronie: www.eventim.pl.

Organizatorem koncertu jest: Roland Temme Konzertveranstaltungs GmbH & Co KG (www.rt-konzerte.de). Dodatkowe informacje o artyście są dostępne na stronach: www.andrerieu.com; www.facebook.com/andrerieu.

Zobacz i posłuchaj:

Ballade pour Adeline: www.youtube.com/watch?v=qMuKw1NYpjs

Second Waltz: www.youtube.com/watch?v=vauo4o-ExoY