APLIKACJA WYKORZYSTUJĄCA BEACONY OPROWADZI WIDZÓW PO TAURON ARENIE KRAKÓW

31 sierpnia 2017

Największa w Polsce i jedna z najbardziej spektakularnych aren w Europie, zaprasza swoich gości w niezwykłą interaktywną podróż. Wszystko to dzięki nowej bezpłatnej aplikacji mobilnej TAURON Arena Kraków, zintegrowanej z niemal 200 beaconami Kontakt.io rozmieszczonymi na terenie całego obiektu. Projekt, na zlecenie Agencji Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie, przygotowały i wdrożyły firmy Neutrica oraz MobileMS. Aplikację działającą na systemach Android oraz iOS można pobrać za pośrednictwem strony obiektu, Google Play oraz iStore.

Od początku działalności TAURON Areny Kraków kładziemy szczególny nacisk na komfort i wygodę odwiedzających nas gości. Dzięki najwyższym standardom obsługi mogą oni w pełni korzystać z atrakcji oferowanych podczas wydarzeń odbywających się w obiekcie. Ten sam cel postawiliśmy przed wykonawcą aplikacji – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej obiektem. – Dziś oddajemy w ręce widzów innowacyjne narzędzie, które zapewnia im dostęp do wszystkich, najważniejszych informacji w jednej aplikacji. TAURON Arena Kraków jest pierwszą halą widowiskowo-sportową w Polsce, która będzie wykorzystywać takie rozwiązanie – podkreśla Małgorzata Marcińska.

Nawigacja w czasie rzeczywistym

Jednym z najważniejszych rozwiązań jakie aplikacja oferuje widzom jest interaktywny plan TAURON Areny Kraków wraz z nawigacją opartą o sieć nadajników beacon dostarczonych przez kontakt.io.

Wykorzystując naszą platformę NGuide, zbudowaliśmy przewodnik mobilny po TAURON Arena Kraków. Dzięki integracji z infrastrukturą IoT (Internet of Things) i intuicyjnemu interfejsowi, system pozwala gościom będącym w obiekcie na szybkie dotarcie do sektora, w którym mają wykupione miejsca, bądź do innej wybranej lokalizacji np. punktu gastronomicznego, szatni czy toalety. Wystarczy ściągnąć aplikację, włączyć Bluetooth oraz usługę GPS aby skorzystać z wszystkich jej możliwości – tłumaczy Łukasz Gąsiorowski, współzałożyciel i CEO w Neutrica.

Na co dzień współpracujemy głównie z klientami zagranicznymi, dlatego ten projekt ma dla nas szczególne znaczenie. Jesteśmy niezwykle dumni, że w naszym rodzinnym mieście powstał kolejny system w oparciu o technologię Kontakt.io, który zmienia Kraków w prawdziwe smart city – wyjaśnia Szymon Niemczura, współzałożyciel i CEO w Kontakt.io.

Sprawdź kalendarz imprez oraz bądź na bieżąco z informacjami

Dzięki aplikacji TAURON Arena Kraków goście będą mogli:

– śledzić aktualności dotyczące wydarzeń odbywających się w obiekcie,

– sprawdzać aktualny kalendarz imprez zawierający odnośniki do kupna biletu, informacji o strefie VIP i parkingu,

– zapoznać się z planem TAURON Areny Kraków i znaleźć swoje miejsce na trybunach,

– dzięki nawigacji w czasie rzeczywistym dotrzeć do wybranego sektora lub innej wybranej lokalizacji np. punktu gastronomicznego, szatni czy toalety,

– dojechać do TAURON Areny Kraków z pomocą nawigacji,

– zapoznać się z najważniejszymi informacjami o obiekcie.

Dodatkowo każdy, kto zaloguje się do aplikacji przez Facebooka, może nie tylko dzielić się fantastycznymi doświadczeniami z imprez w TAURON Arenie Kraków, ale także zobaczyć kto z jego znajomych jest obecny na wydarzeniu.

Dzięki rozmieszczonym beaconom na korytarzach obiektu oraz technologii tzw. Geofencing, goście mogą otrzymywać powitalne komunikaty oraz spersonalizowane informacje wysyłane przez TAURON Arenę Kraków. System pozwala również zwiększać zaangażowanie gości poprzez tworzenie sond i ankiet w trakcie wydarzeń odbywających się na obiekcie – dodaje Łukasz Gąsiorowski.

Pobierz aplikację

Aplikację działającą na systemach Android oraz iOS można bezpłatnie pobrać za pośrednictwem strony obiektu www.tauronarenakrakow.pl/app  oraz iStore i Google Play.

Linki do aplikacji:

http://play.google.com/store/apps/details?id=com.neutrica.tauron&hl=pl

http://itunes.apple.com/us/app/tauron-arena-krak%C3%B3w/id1158819370?mt=8

***

Beacony to niewielkie nadajniki, działające w oparciu o energooszczędną technologię Bluetooth Smart. Wysyłany przez nie sygnał, odczytywany jest przez aplikację na smartfonie użytkownika, który pojawia się w zasięgu urządzenia. Dzięki temu poszczególne treści w aplikacji są dostępne tylko, gdy użytkownik fizycznie znajduje się w danej lokalizacji – w tym przypadku w TAURON Arenie Kraków.

W Krakowie – ojczyźnie beaconów – w oparciu o tę technologię działa m.in. przygotowana przez Urząd Miasta Krakowa aplikacja Likekonik. Beacony wykorzystuje również Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

***

Neutrica Sp. z o.o. już od 5 lat działa na rynku IT wdrażając zarówno dedykowane rozwiązania dla swoich klientów jak i produkując własne, unikalne produkty z zakresu szerokorozumianego Internetu Rzeczy (IoT).

Neutrica jest właścicielem platformy NGUIDE, która jest Zintegrowaną Platformą IoT, umożliwiającą w szybki i przyjazny sposób wdrażanie rozwiązań głównie dla branż: retail, turystyki i sportu, rozrywki. NGUIDE oferuje szereg funkcjonalności, między innymi: nawigację wewnątrz pomieszczeń (Indoor Navigation oraz Indoor Positioning), moduł analityczny, moduł trakingowy, moduł treści kontekstowych (Proximity-based content) oraz moduł komunikacji służący do kontaktowania się z klientami za pomocą różnych kanałów. Platforma współpracuje i wykorzystuje technologie, m.in. Bluetooth, RFID, Geofencing oraz QR Kod. Klientami firmy są m.in. obiekty sportowo-rekreacyjne (m.in. TAURON Arena Kraków), Muzea (m.in. Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie), agencje interaktywne oraz Administracja Publiczna. www.neutrica.pl

MobileMS swoją działalność rozpoczęło w 2008 roku projektem Odkoduj Łódź. Firma jako pierwsza wykorzystała potencjał fotokodów i technologii mobilnych do promocji oferty turystycznej miast. Od tego czasu z konsekwencją realizuje nowatorskie pomysły i wdrożenia. Jest wykonawcą m.in. platformy Wirtualne Muzea Małopolski – wirtualnej wystawy tysiąca eksponatów z muzeów regionu. Projekt WMM był pierwszym w Polsce zakrojonym na tak szeroką skalę projektem digitalizacji obiektów muzealnych. W gronie klientów MobileMS znajdują się między innymi takie podmioty jak: Stołeczne Biuro Turystyki w Warszawie, Narodowy Bank Polski, Polska Organizacja Turystyczna, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ATLAS, Województwo Łódzkie, Województwo Pomorskie.

Dzięki zespołowi złożonemu ze specjalistów w wielu dziedzinach oferuje pełna usługę – od doradztwa poprzez pozyskanie dofinansowania, zaprojektowanie i wdrożenie po zrealizowanie kampanii promocyjnej.

Projekty MobileMS były wielokrotnie nagradzane, np. w konkursach Mobile Trends Awards, Lider Nowoczesnych Technologii, Innowacja Roku, Krajowi Liderzy Innowacji. www.MobileMS.pl

Kontakt.io to globalny lider na rynku rozwiązań opartych o Bluetooth Low Energy. Firma łączy świat rzeczywisty z Internetem Rzeczy już dla ponad 17 tysięcy klientów w 120 krajach świata, dostarczając im najwyższej jakości Beacony Bluetooth wraz z oprogramowaniem, ekspertyzę, oraz usługi instalacji i utrzymania infrastruktury. Jesteśmy niezwykle dumni, że to między innymi dzięki Kontakt.io Kraków znany jest dziś jako światowa Dolina Beaconów. www.kontakt.io