Arena w ruchu

1 czerwca 2021

Sportowe zajęcia przez całe lato w Arenie Garden przy TAURON Arenie Kraków

Ideą projektu „Arena w ruchu” jest stworzenie różnorodnej oferty zajęć sportowych dla mieszkańców Krakowa, która pozwoli im na powrót do formy i wznowienia aktywności po wielu miesiącach związanych z ograniczeniami wprowadzonymi w związku z COVID-19. TAURON Arena Kraków i otaczający ją teren zewnętrzny to doskonałe miejsce do uprawiania sportu i wypoczynku przez osoby w każdym wieku i o bardzo różnych pasjach.

Na początku czerwca w Arenie Garden rozpoczną się zajęcia i pokazy w ramach cyklu „Arena w ruchu – oferta klubów sportowych dla dzieci i młodzieży” organizowanego we współpracy z Wydziałem Sportu UMK i klubami sportowymi. Cykl wpisuje się w miejski projekt „Kraków w formie”, którego celem jest zachęcanie krakowian do ruchu i aktywności fizycznej po uciążliwych miesiącach pandemicznych.

31 lipca (sobota)

Fundacja Gens Una Sumus

godz. 11:00 – turniej szachowy dla dzieci i dorosłych.

SIERPIEŃ 2021

1 sierpnia (niedziela)

Krakowski Klub Curlingowy

godz. 12:00-14:00 – pojedyncze rzuty próbne, konkurs na celność, mini mecze, pokaz sprzętu curlingowego.

1-3 sierpnia i 5-8 sierpnia

Krakowski Klub Karate Tradycyjnego

godz. 12:00-16:00 – pokazowe zajęcia karate tradycyjnego dla dzieci prowadzone przez zawodników i instruktorów medalistów Mistrzostw Polski, Europy i świata.

7 sierpnia (sobota)

Wojskowy Klub Sportowy Wawel

godz. 11:00-14:00 – piłka nożna i strzelectwo sportowe. Piłka nożna: kapkowanie, żonglerka, strzały na bramkę, gry i zabawy ruchowe z piłką. Strzelanie na monitorze, pokaz broni, konkurs strzelecki – strzały do tarczy z broni pneumatycznej.

8 sierpnia (niedziela)

Wojskowy Klub Sportowy Wawel

godz. 11:00-14:00 – piłka nożna i strzelectwo sportowe. Piłka nożna: kapkowanie, żonglerka, strzały na bramkę, gry i zabawy ruchowe z piłką. Strzelanie na monitorze, pokaz broni, konkurs strzelecki – strzały do tarczy z broni pneumatycznej.

Krakowski Klub Curlingowy

godz. 12:00-14:00 – pojedyncze rzuty próbne, konkurs na celność, mini mecze, pokaz sprzętu curlingowego.

14 sierpnia (sobota)

Klub Sportowy Podgórze + KS Grzegórzki

godz. 12:00 – pokazowe treningi grup młodzieżowych Szkółki Piłkarskiej KS Podgórze, pokazowe treningi grup młodzieżowej sekcji dziewcząt (treningi zakończone aktywnym udziałem publiczności w zajęciach), pokaz badmintona (zakończony aktywnym udziałem publiczności w zajęciach).

UKS Judo Kraków

godz. 15:00-19:00 – stoisko promujące judo, aktywność sportowa dla dzieci i młodzieży.

15 sierpnia (niedziela)

Klub Sportowy Podgórze + KS Grzegórzki

godz. 12:00 – Pokazowe treningi grup młodzieżowych Szkółki Piłkarskiej KS Podgórze, pokazowe treningi grup młodzieżowej sekcji Dziewcząt (treningi zakończone aktywnym udziałem publiczności w zajęciach), pokaz badmintona (zakończony aktywnym udziałem publiczności w zajęciach).

Fundacja Gens Una Sumus

Turniej szachowy dla dzieci i dorosłych.

21 sierpnia (sobota)

Klub Sportowy TK

godz. 18:00-20:00 – „Shall we dance” dla dorosłych czyli spotkania taneczne w rytmach latynoamerykańskich i innych.

22 sierpnia (niedziela)

Krakowski Klub Curlingowy

godz. 12:00-14:00 – pojedyncze rzuty próbne, konkurs na celność, mini mecze, pokaz sprzętu curlingowego.

23 sierpnia (poniedziałek)

OSKF Orzeł Sidzina

godz. 10:00 – dwa treningi pokazowe po 75 minut dla kategorii Żak Młodszy i Żak Starszy.

24 sierpnia (wtorek)

OSKF Orzeł Sidzina

godz. 10:00-14:00 – turniej drużyn dwu- lub trzyosobowych dla dzieci z roczników 2013 i 2012.

27 sierpnia (piątek)

Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Top Spin”

godz. 10:00-15:00 – prezentacja bardzo widowiskowej gry crossminton (speedminton) oraz jako uzupełnienie mini tenis stołowy i gra w ringo.

28 sierpnia (sobota)

Akademicki Związek Sportowy

Pokazowy trening piki nożnej wraz z konkursem rzutów karnych, pokazowy trening badmintona.

UKS Judo Kraków

godz. 15:00-19:00 – stoisko promujące judo, aktywność sportowa dla dzieci i młodzieży.

29 sierpnia (niedziela)

Krakowski Klub Curlingowy

Pojedyncze rzuty próbne, konkurs na celność, mini mecze, pokaz sprzętu curlingowego.

Akademicki Związek Sportowy

Pokazowy trening piki nożnej wraz z konkursem rzutów karnych, pokazowy trening badmintona.

Wcześniej odbyły się:

CZERWIEC 2021

12 czerwca (sobota)

Wojskowy Klub Sportowy Wawel

godz. 11:00-14:00 – lekkoatletyka, orientacja sportowa.

W programie m.in. ścieżka lekkoatletyczna z płotkami, biegi krótkie, skok w dal, pchnięcie kulą, wyznaczanie stałych tras do rozpoznawania terenu.

13 czerwca (niedziela)

Klub Sportowy TK

godz. 12:00-13:00 – pokaz grup tańca nowoczesnego + nauka dla dzieci i młodzieży.

14 czerwca (poniedziałek)

Klub Sportowy Podwawelski

godz. 10:00-12:00 – pokazy sekcji tanecznej. Rock’n’roll akrobatyczny w wykonaniu klas sportowych uczniów Szkoły Podstawowej w Szarowie. Konkursy i zabawy ruchowe dla dzieci i młodzieży.

17 czerwca (czwartek)

Parafialny Klub Sportowy Jadwiga

godz. 18:00 – pokaz choreografii tanecznych.

18 czerwca (piątek)

Szkoła Mistrzostwa Sportowego

godz. 14:00-17:00 – trening pokazowy oraz konkursy: speed test (szybkość lotu piłki uderzonej nogą), fit light (szybkość reakcji na ledach), celność.

19 czerwca (sobota)

TS Tramwaj

godz. 9:30 – pokazowy trening orlików.

godz. 10:30 – pokazowy trening skrzatów.

godz. 11:30-12:00 – mini gry dla kibiców.

20 czerwca (niedziela)

Kraków Athletics Team

Gry i zabawy ruchowe dla dzieci i młodzieży, lekkoatletyka.

23 czerwca (środa)

Klub Sportowy TK

godz. 16:00-17:30 – „Shall we dance” dla dorosłych czyli spotkania taneczne w rytmach latynoamerykańskich i innych.

24 czerwca (czwartek)

Klub Sportowy Sportwise

godz. 17:00-19:00 – trening ogólnorozwojowy z elementami lekkoatletyki dla dzieci i dorosłych.

26 czerwca (sobota)

Krakowska Szkoła Wushu

godz. 12:00-18:00 – pokazy wushu, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych z nagrodami, warsztaty wushu, nauka podstawowych technik, nauka kaligrafii chińskiej i podstaw języka chińskiego.

27 czerwca (niedziela)

Krakowska Szkoła Wushu

godz. 12:00-18:00 – pokazy wushu, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych z nagrodami, warsztaty wushu, nauka podstawowych technik, nauka kaligrafii chińskiej i podstaw języka chińskiego.

29 czerwca (wtorek)

Uczniowski Klub Sportowy 1993 – sekcja wioślarska

godz. 12:00 – pokazowy trening na ergometrach wioślarskich, pokazowy trening na łódce szkoleniowej dla dzieci.

LIPIEC 2021

3 lipca (sobota)

Krakowski Klub Szachistów

godz. 10:00-14:00 – turniej szachowy w trzech grupach wiekowych: dzieci do lat 10;  młodzież do lat 14; Open (dorośli i starsza młodzież).

Wojskowy Klub Sportowy Wawel

godz. 11:00-14:00. W programie: orientacja sportowa – wyznaczenie stałych tras (kilka) do rozpoznawania terenu, przygotowanie mapek (tereny zielone).  

4 lipca (niedziela)

Wojskowy Klub Sportowy Wawel

godz. 11:00-14:00 – W programie: piłka nożna – kapkowanie, żonglerka, strzały na bramkę, gry i zabawy ruchowe z piłką (tereny zielone).  

7 lipca (środa)

Klub Sportowy Sportwise

godz. 10:00-13:00 – trening rowerowy z elementami triathlonu dla dzieci i młodzieży, rowerowy tor przeszkód, technika jazdy na rowerze górskim.

Stowarzyszenie Grappling

godz. 16:00 – Brazylijskie Ju-Jitsu (BJJ) dla dzieci w wieku 8 – 12 lat,

godz. 17:00 – Mieszane Sztuki Walki (MMA) dla młodzieży w wieku 13 – 16 lat,

godz. 18:00 – Boks/KickBokxing (Boks/K1) dla młodzieży i dorosłych w wieku od 17 lat wzwyż.

14 lipca (środa)

Stowarzyszenie Grappling

godz. 16:00 – Brazylijskie Ju-Jitsu (BJJ) dla dzieci w wieku 8 – 12 lat,

godz. 17:00 – Mieszane Sztuki Walki (MMA) dla młodzieży w wieku 13 – 16 lat,

godz. 18:00 – Boks/KickBokxing (Boks/K1) dla młodzieży i dorosłych w wieku od 17 lat wzwyż.

15 lipca (czwartek)

Klub Zwierzyniecki

godz. 15:00 – 17:00 – trening piłki nożnej

16 lipca (piątek)

Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Top Spin”

godz. 10:00-15:00 – prezentacja bardzo widowiskowej gry crossminton (speedminton) oraz jako uzupełnienie mini tenis stołowy i gra w ringo.

Klub Sportowy TK

godz. 18:00-20:00 – „Shall we dance” dla dorosłych czyli spotkania taneczne w rytmach latynoamerykańskich i innych.

19 lipca (poniedziałek)

Klub UKS KSBad Kraków

Badminton – zabawy dla dzieci oraz proste ćwiczenia związane z badmintonem, turniej sportowy oparty na prostych ćwiczeniach badmintonowych.

20 lipca (wtorek)

Klub UKS KSBad Kraków

Badminton – zabawy dla dzieci oraz proste ćwiczenia związane z badmintonem, turniej sportowy oparty na prostych ćwiczeniach badmintonowych.

21 lipca (środa)

Stowarzyszenie Grappling

godz. 16:00 – Brazylijskie Ju-Jitsu (BJJ) dla dzieci w wieku 8 – 12 lat,

godz. 17:00 – Mieszane Sztuki Walki (MMA) dla młodzieży w wieku 13 – 16 lat,

godz. 18:00 – Boks/KickBokxing (Boks/K1) dla młodzieży i dorosłych w wieku od 17 lat wzwyż.

24 lipca (sobota)

UKS Judo Kraków

godz. 15:00-19:00 – zajęcia promujące judo dla dzieci i młodzieży.