Arena z kolejnym tytułem "Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi"

24 października 2023

To już czwarte takie wyróżnienie dla naszego obiektu w historii plebiscytu. Nagrodzone w nim osoby i firmy stanowią przykłady dobrych praktyk i podejmowania działań wspierających krakowskie rodziny z dziećmi.
Podczas uroczystej gali z udziałem władz Miasta Kraków pamiątkowy certyfikat „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi” odebrał Jacek Gryzło, wiceprezes Areny Kraków SA.

 

fot. Marcin Cieślak

 

Plebiscyt realizowany jest w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”, objętej honorowym patronatem prezydenta Krakowa. Inicjatywa a na celu rekomendowanie miejsc, z których rodziny z dziećmi korzystają regularnie np. sklepy, instytucje kultury, placówki rekreacji, sportu i rozrywki, a ich oferta oraz przyjazne wnętrza są dodatkowo dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Podczas weryfikacji sprawdzane były udogodnienia, np. kącik do zabawy, krzesełka/przewijaki dla dzieci, dostępność architektoniczna w zakresie swobodnego wjazdu wózkiem dziecięcym oraz przygotowanie atrakcyjnej oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej, kulinarnej lub innej, dostosowanej do potrzeb rodzin z dziećmi np. propozycja specjalnego menu dla dzieci lub zapewnienie opieki animatora zabaw dla dzieci w trakcie zajęć dla rodziców.