Avi dołącza do grona artystów AreNa Lato - Łap Oddech Festival!

23 maja 2024

Do listy ogłoszonych artystów dołącza Avi!

TAURON Arena Kraków, plener

7 września 2024 r. (sobota)

Bilety dostępne na https://www.ebilet.pl

Ogłaszamy ostatniego artystę, który wystąpi na Scenie Głównej letniego festiwalu w Parku Lotników Polskich przy TAURON Arenie Kraków / Arenie Garden. Avi to polski raper, poeta i autor tekstów. Zdobywca platynowych i złotych płyt, 7 września będzie promował m.in. utwory z zeszłorocznego, świetnie przyjętego albumu „Mały Książę”.
Informujemy, że wkrótce kończy się pierwsza pula biletów na nasz festiwal!

 

Muzyka – obraz – sztuka – emocje – gest – ruch – rozwój – świadomość

AreNa Lato – Łap Oddech Festival to wydarzenie jakiego w Krakowie jeszcze nie było! Projekt zakłada prezentację szeroko pojętej sztuki w ujęciu interdyscyplinarnym, a że sztuka to emocje – będziemy pracować m.in. w przestrzeni psychologii. Na liście artystów, którzy 7 września 2024 r. wystąpią na plenerowej scenie TAURON Areny Kraków są Artur Rojek, Vito Bambino, Karaś/Rogucki,  Fisz Emade Soundsystem oraz Avi. Na mniejszej scenie Agora Muzyka Live wystąpią LOR, Dziwna Wiosna, Zuta, Chłodno. Szykujcie się już na kolejne duże ogłoszenia!

Projekt AreNa Lato – Łap Oddech Festival powstaje po to, by pokazać, jak wielowymiarowa jest sztuka i twórczość, różnorodna, bogata, wielobarwna, o niezliczonych płaszczyznach. Co najważniejsze jej istotą zawsze są emocje, dlatego koncerty, warsztaty, wernisaże, panele dyskusyjne i wszelkie artystyczne działania uzupełnimy treściami z zakresu psychologii, świadomości i rozwoju.

7 września 2024 roku festialowe wydarzenia wypełnią różne przestrzenie TAURON Areny Kraków. Na zewnątrz odbędą się m,in, koncerty plenerowe, a wewnątrz prowadzone będą różne działania artystyczne oraz warsztaty.

Strefa brzmienia – muzyka

Jak na festival przystało przy arenie staną plenerowe sceny, na których zagrają zarówno artyści o ugrunowanej już pozycji jak i młodzi muzycy rozpoczynający dopiero swoją koncertową przygodę.

Gwiazdami sceny głównej są Artur Rojek, Vito Bambino, Karaś/Rogucki, Fisz Emade Soundsystem i Avi!

Na scenie Agora Muzyka Live będziecie mogli Złapać Oddech na fali dźwięków artystów współpracujących z Wytwórnią Agora Muzyka! Na tej mniejszej scenie dla młodych i poszukujących pojawią się Lor, Dziwna Wiosna, Zuta i Chłodno, a na finał na mniejszej scenie festiwalowej usłyszycie wyjątkowy Projekt Specjalny ze świetnymi polskimi solistami – na razie nic nie zdradzamy, personalia poznacie już wkrótce! Festiwalowa strefa muzyki to także warsztaty grania na instrumentach oraz warsztaty komponowania.

Streafa sztuki: obraz, mowa i gest

W festiwalowej strefie sztuki na gości czekać będzie wystawa malarstwa, spotkania z rzeźbą, sztukami wizualnymi, komiksem oraz warsztaty projektowania grafik.

W strefie mowy odbędą się wywiady otwarte z artystami, warsztaty pisania tekstów piosenek, warsztaty dziennikarstwa – pisania recenzji z koncertów oraz prowadzenia wywiadów.

W strefie ruchu i gestów planowane są akcje performatywne, flash mob i działania teatralne.

Świadoma strefa – psychologia

Łap Oddech Festival zakłada nie tylko prezentację szeroko pojętej sztuki, ale również podkreślenie jej interdyscyplinarności. Zakłada aktywizację środowisk studenckich oraz mieszkańców Krakowa. W warstwie muzycznej chcemy powołać projekty „tu i teraz”, które zostaną przedstawione szerokiej publiczności tylko raz i tylko tu.

Istotnym polem działań jest z pewnością psychologia, która chcemy „obłaskawić” i przekonać publiczność o tym, że dbanie o kondycję zdrowia psychicznego jest bardzo istotne i nie powinno być tzw. „kwestią wstydliwą”. Rozmowy o zdrowiu psychicznym są zawsze trudne – chcemy w ramach festiwalu podjąć ten temat w lżejszej formule, w otoczeniu dźwięków, brzmień, obrazów, plastyki, wykorzystując formułę szeroko pojętej kultury, która sama w sobie jest generatorem emocji.

W festiwalowej strefie psychologii odbędą się wywiady otwarte z artystami dotyczace zdrowia psychicznego, panele o dobrostanie i samoświadomości/ samodbałości, zajęcia z arteterapii – warsztaty pracy obniżające stres, zajęcia z bodyworkingu, jogi, pracy z ciałem oraz nauka sztuki oddechu / ciałoddychania.

***

SPOTKAJMY SIĘ NA LUZIE!

ARENA LATO – ŁAP ODDECH FESTIVAL

TAURON Arena Kraków, plener

7 września 2024 r. (sobota)

Organizator: Arena Kraków S.A.

Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie  https://www.ebilet.pl

***

AreNa Lato – Łap Oddech Festival to wydarzenie organizowane w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków i jubileuszowego cyklu „Spotkajmy się w TAURON Arenie Kraków”.