BELGIJSKA GWIAZDA W TAURON ARENIE KRAKÓW

14 grudnia 2015

25 maja 2016 r 

Lara Fabian jedna z najbardziej utalentowanych belgijskich piosenkarek, znana między innymi z wyjątkowego głosu – sopranu obejmującego trzy oktawy, przyjeżdża do Polski. 25 maja 2016 r. wystąpi w TAURON Arenie Kraków! Organizatorem koncertu jest JVS Group.

Lara Fabian urodziła się w 1970 r. w Brukseli. Już w dzieciństwie wiedziała, że chce śpiewać. W wieku ośmiu lat zaczęła naukę w The Royal Conservatory of Brussels, gdzie uczyła się przez 10 lat. To tam dzięki lekcjom śpiewu klasycznego rozwinął się jej zniewalający głos. W wieku 14 lat miała już za sobą kilka występów i parę samodzielnie napisanych piosenek. Nie ograniczała się jednak tylko do muzyki klasycznej. Jako wykonawców, których twórczość ją inspiruje wymienia Barbarę Streisand i zespół Queen.

W 1988 r. artystka reprezentowała Luxemburg podczas konkursu piosenki Eurowizji, gdzie zajęła czwarte miejsce śpiewając piosenkę „Croire (Trust)”. Płyta z tym utworem została sprzedana w nakładzie pół miliona egzemplarzy.

20 milionów płyt

W 1990 r. Lara Fabian przeniosła się do Montrealu, gdzie założyła własną wytwórnię płytową i wspólnie z wieloletnim przyjacielem Rickiem Allisonem pracowała nad pierwszym albumem, który sprzedał się w 100 tys. egzemplarzy. Kolejny longplay „Carpe Diem” rozszedł się w nakładzie 800 tys. egzemplarzy, a album „Pure” już w dwóch milionach egzemplarzy. Tym samym Lara Fabian dołączyła do grona najlepszych wykonawców francuskojęzycznych, sprzedając sześć milionów płyt w ciągu niespełna dwóch lat.

W 2000 r. ukazał się jej pierwszy anglojęzyczny album „Lara Fabian”, zawierający piękne uczuciowe piosenki napisane przez samą artystkę. W ten sposób piosenkarka utwierdza swoją wielką międzynarodową pozycję – chociaż sama nie lubi gdy nazywa się ją gwiazdą. Wydaje kolejne osiem płyt, a także cztery albumy z koncertów na żywo. W sumie sprzedano 20 milionów jej płyt na całym świecie.

Na swoich koncertach artystka śpiewa z pasją i wprowadza niezwykle intymną atmosferę. Jej występy są pełne elegancji i wdzięku. Ma się wrażenie, że piosenkarka nawiązuje więź z każdą osobą wśród publiczności pozostającej całkowicie pod urokiem jej osobowości i wyjątkowego głosu. Z łatwością łączy różne style muzyczne od ballad do popowych piosenek, co w pełni daje szansę poznania wszechstronnych możliwości jej unikalnego wokalu.

Warto wiedzieć

Organizatorem wydarzenia, które 25 maja 2016 r. odbędzie się w TAURON Arenie Kraków, jest JVS Group (www.jvsgroup.cz).

Oprócz Krakowa artystka odwiedzi także Warszawę (23 maja) i Wrocław (26 maja).

Bilety na koncert są dostępne na portalu: www.eventim.pl.