Bezpieczne ferie 2023 - skorzystaj z porad małopolskich policjantów

27 stycznia 2023

Jak bezpiecznie spędzić ferie w mieście lub w górach, o czym trzeba pamiętać jeżdżąc na łyżwach lub nartach? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podczas spotkania, które 29 stycznia (niedziela) odbędzie się przy zewnętrznym lodowisku TAURON Areny Kraków.

Ze względu na atrakcyjność turystyczną województwa działania prewencyjne w ramach projektu „Bezpieczne Ferie 2023” są prowadzone w Małopolsce przez całe ferie zimowe (od 13 stycznia do 26 lutego 2023 r.).

W ramach wydarzenia, które odbędzie się przy TAURON Arenie Kraków policjanci będą przypominać o podstawowych zasadach dotyczących: bezpieczeństwa na stoku, lodowisku i zamarzniętych zbiornikach wodnych, podczas spędzania czasu wolnego w domu lub na zorganizowanym wypoczynku zimowym, w podróży, bezpieczeństwa poruszania się po drogach i szlakach górskich, a także podczas gier i zabaw rekreacyjnych w terenie.

Uczestnicy otrzymają materiały profilaktyczne, będą mogli wziąć udział w grach, zabawach i konkursach z nagrodami, a także będą mieli możliwość obejrzenia pojazdów służbowych. W akcji profilaktycznej funkcjonariuszy wspomagać będą dwie maskotki małopolskiej Policji przedstawiające smoki: „Wawelek” i „Polisia”.

Zapraszamy dzieci, młodzież i opiekunów 29 stycznia (niedziela) od godz. 10:00 do godz. 14:00 przed lodowisko plenerowe przy TAURON Arenie Kraków (od strony Parku Lotników Polskich).

Dodatkowe informacje o działaniach Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie są dostępne na stronach:

www.malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/29741,Dzialania-prewencyjne-quotBezpieczne-Ferie-2023quot-Porady-malopolskich-policjan.html

https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/19335,Bezpieczne-ferie-Porady-dla-dzieci-i-mlodziezy.html