Bezpieczne ferie z Sobiesławem Zasadą

22 stycznia 2020

Za nami kolejne spotkanie z dziećmi i młodzieżą krakowskich szkół w ramach projektu „Dzień Bezpieczeństwa w TAURON Arenie Kraków”. Gościem specjalnym wydarzenia był Sobiesław Zasada – najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy.

W spotkaniu, które odbyło się 22 stycznia (środa), udział wzięło ponad 100 uczniów z: VIII LO, XII LO, XXX LO i SP nr 39 w Krakowie. Do TAURON Areny Kraków zostali zaproszeni przez Agencję Rozwoju Miasta S.A. zarządzającą obiektem oraz Straż Miejską Miasta Krakowa, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Nauka przez zabawę

Tematem przewodnim wydarzenia było bezpieczeństwo podczas nadchodzących ferii zimowych. W trakcie pierwszej części spotkania uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych. Rozwiązywali quizy z wiedzy o bezpieczeństwie na drodze, brali udział w zajęciach sprawnościowych oraz uczyli się jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Z kolei podczas spotkania z Sobiesławem Zasadą dowiedzieli się m.in. jak przebiegała kariera słynnego rajdowcy, jakie dyscypliny sportu uprawiał zanim zaczął ścigać się samochodami oraz czym międzynarodowe rajdy organizowane w latach 50, 60 czy 70. XX wieku różniły się od tych organizowanych obecnie. Sobiesław Zasada mówił także o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo z punktu widzenia kierowców, ale także pieszych – w szczególności tych zbliżających się do przejść dla pieszych.

Na koniec na wszystkich czekała niespodzianka. W styczniu 2020 r. Sobiesław Zasada obchodzi 90 urodziny. Z tej okazji przygotowano tort dla Jubilata oraz wszystkich gości. Uczestnicy spotkania otrzymali także w prezencie egzemplarze książek Sobiesława Zasady „Moje rajdy” oraz „Szerokiej drogi”.