BIAŁO-CZERWONA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

7 listopada 2018

TAURON ARENA KRAKÓW ZAŚWIECI SIĘ W NARODOWYCH BARWACH

W niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje do mieszkańców miasta o wywieszenie flagi narodowej na swoich domach.

W rocznicę odzyskania niepodległości Kraków zostanie udekorowany flagami państwowymi. Pojawią się one na Rynku Głównym, Małym Rynku, na budynkach publicznych oraz pojazdach komunikacji miejskiej.

W Święto Niepodległości w kolorach biało-czerwonych  zaświeci się TAURON Arena Kraków (o godz. 20:30) Patriotyczną iluminację będą miały także: kładka o. Bernatka, estakada tramwajowa Lipska-Wielicka oraz Centrum Kongresowe ICE Kraków.

Flagi dla mieszkańców

Biało-czerwone flagi na 100-lecie odzyskania niepodległości przygotowały dla mieszkańców miasta Wodociągi Miasta Krakowa. „Flagi dla mieszkańców na 100-lecie odzyskania niepodległości” – to symboliczna akcja mająca zachęcić do wspólnego świętowania tego szczególnego wydarzenia i wywieszenia biało-czerwonych flag w domach dla podkreślenia uroczystego charakteru tegorocznych obchodów.

Flagi można odbierać do 9 listopada na dzienniku podawczym w Centrum Obsługi Mieszkańców Wodociągów Miasta Krakowa przy ul. Senatorskiej 9. Będą one rozdawane do wyczerpania zapasów w godz. od 7.00 do 15.00, a w piątek, 9 listopada, także przy fontannie w parku Lotników Polskich, od godz. 10.00 do wyczerpania zapasów.

Dodatkowe informacje o obchodach są dostępne na stronie www.krakow.pl.

Radosna Niepodległości

Także w niedzielę, 11 listopada, na Rynku Głównym zabrzmią najważniejsze polskie pieśni i piosenki. Wszystko w ramach jubileuszowej, 70. Krakowskiej Lekcji Śpiewania pod hasłem „Radosna Niepodległości”, która rozpocznie się o godz. 17:00.

Tradycyjnie artyści Teatru Loch Camelot pod przewodnictwem Ewy Korneckiej wraz ze zgromadzoną na Rynku publicznością zaśpiewają najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki patriotyczne. Koncert poprowadzi dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.krakow.pl.