Biało-czerwona rocznica odzyskania niepodległości

1 listopada 2021

W czwartek, 11 listopada, przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje do mieszkańców miasta o wywieszenie flagi narodowej na swoich domach. Wieczorem TAURON Arena Kraków zaświeci się na biało-czerwono.

W rocznicę odzyskania niepodległości Kraków zostanie udekorowany flagami państwowymi. Flagi państwowe pojawią się na budynkach urzędu miasta oraz miejskich jednostek organizacyjnych, a także na masztach przed Magistratem na placu Wszystkich Świętych. Udekorowane biało-czerwonymi flagami zostaną także maszty od strony bazyliki Mariackiej i maszty za pomnikiem Grunwaldzkim na placu Matejki. Dodatkowo przy bazylice będzie stojak z flagami.

Na ulice Krakowa wyjedzie tabor komunikacji zbiorowej udekorowany biało-czerwonymi flagami.

W Święto Niepodległości kładka o. Bernatka, Centrum Kongresowe ICE Kraków oraz TAURON Arena Kraków zaświecą się na biało-czerwono. Patriotyczna iluminacja pojawi się również na wieży telewizyjnej firmy Emitel na Krzemionkach.

Ponadto w ramach kolejnej odsłony akcji „Niepodległa do hymnu”, organizowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”, w samo południe z wieży kościoła Mariackiego zostanie odegrany hymn państwowy, a tuż po nim zabrzmi hejnał.