Biało-czerwony Kraków z okazji święta Wojska Polskiego

11 sierpnia 2023

15 sierpnia (wtorek) w całym kraju obchodzone będzie święto Wojska Polskiego. Z tej okazji Kraków zostanie udekorowany flagami państwowymi, miejskimi oraz Unii Europejskiej. TAURON Arena Kraków, kładka Bernatka oraz wieża telewizyjna należąca do firmy Emitel na Krzemionkach będą po zmroku podświetlone w biało-czerwonych barwach.

Flagi państwowe, miejskie i Unii Europejskiej pojawią się w Krakowie na budynkach Urzędu Miasta Krakowa oraz Zarządu Budynków Komunalnych. Biało-czerwone będą maszty przed Magistratem na placu Wszystkich Świętych oraz w tych barwach zostaną udekorowane budynki miejskich jednostek organizacyjnych oraz miejskich spółek komunalnych.

Udekorowane biało-czerwonymi flagami zostaną także maszty na placu Matejki. Dodatkowo na placu będą stojaki z flagami. Podczas uroczystości odbywających się na placu Matejki zostanie zapalony znicz od władz miasta Krakowa. Stojaki z flagami pojawią się także przed Katedrą na Wawelu i przy Krzyżu Katyńskim.

TAURON Areny Kraków, kładka o. Bernatka oraz wieża telewizyjna należąca do firmy Emitel na Krzemionkach wieczorem zostaną podświetlone na biało-czerwono.

Święto Wojska Polskiego to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zostało wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r.

www.krakow.pl