Biegiem do Igrzysk! Rywalizacja na 5 km razem z 8. Cracovia Półmaratonem Królewskim

15 września 2022

Już wkrótce w Krakowie będzie można poczuć przedsmak przyszłorocznych Igrzysk Europejskich. 16 października, wspólnie z 8. Cracovia Półmaratonem Królewskim, zorganizowana zostanie rywalizacja na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”. Przyjmowanie zgłoszeń internetowych do udziału w tym wydarzeniu rozpocznie się 21 września.

W przyszłym roku Kraków i Małopolska będą areną zmagań najlepszych sportowców z Europy. 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana oficjalnie rozpoczną się Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. W imprezie weźmie udział około 7 tysięcy reprezentantów blisko 50 europejskich krajów, w różnych dyscyplinach sportu.

Te emocje dopiero za rok, ale już teraz będzie można poczuć się jak sportowiec szykujący się do Igrzysk. 16 października w Krakowie, przy okazji 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, zorganizowana zostanie rywalizacja na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”. Udział w tym biegu będzie świetnym sposobem na rozpoczęcie przygotowań do przyszłorocznych sportowych emocji.

16 października o godz. 10:00 uczestnicy biegu wyruszą na trasę z tej samej linii startu (ul. Lema przed TAURON Areną Kraków) co półmaratończycy i tak jak oni będą finiszować w wyjątkowej scenerii – w blasku świateł na płycie głównej wewnątrz przyciemnionej największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

W biegu będą mogły wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 16 października 2022 roku ukończą 13 lat. Do mety powinno się dotrzeć w regulaminowym czasie 40 minut. Ustalony został limit zgłoszeń: 1000 osób.

Poza klasyfikacjami indywidualnymi, prowadzona będzie klasyfikacja „Najszybsza Drużyna” – dla minimum trzyosobowych, a maksimum sześcioosobowych zespołów, składających się z co najmniej jednej osoby dorosłej i jednej poniżej 18. roku życia. O klasyfikacji końcowej zadecyduje suma trzech najlepszych czasów osiągniętych przez zawodników z drużyny, w tym obowiązkowo wynik osoby niepełnoletniej.

Biegiem organizatorzy chcą przypomnieć krakowianom i gościom naszego miasta , że w przyszłym roku czeka nas wielkie wydarzenie – Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, a także zachęcić ich do aktywności fizycznej i rozwijania sportowych pasji.

Zapisy internetowe do „Biegiem do Igrzysk” rozpoczną się 21 września (środa) o godz. 12:00, za pośrednictwem strony www.cracoviapolmaraton.pl.

Organizatorem biegu, w imieniu Gminy Miejskiej Kraków, jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, a Partnerem Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich.

www.zis.krakow.pl