Zgłoś projekt w 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa

29 lutego 2024

Do 1 marca można składać wnioski do jedenastej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. W tym roku kwota przeznaczona na realizację propozycji mieszkańców to 46 mln zł.

W tej kwocie na projekty dzielnicowe do dyspozycji jest 36,8 mln zł, a na zadania ogólnomiejskie – 9,2 mln zł. Podział środków, które przypadają na poszczególne dzielnice, znajduje się na stronie budzet.krakow.pl.

Aby pomysł stał się projektem, należy złożyć wniosek elektronicznie – dostępny również na stronie budzet.krakow.pl.

Przed przystąpieniem do napisania wniosku, warto zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, które są kompendium wiedzy o BO. Warto także skorzystać z banku pomysłów, który zawiera propozycje zgłoszone przez mieszkańców. Można je wykorzystać i przekuć na wniosek do BO.

Ważną częścią projektu jest jego harmonogram i kosztorys. W harmonogramie należy po kolei opisać, jak wyobrażamy sobie realizację pomysłu, a więc rozpoczęcie np. naboru uczestników, start promocji, a także kiedy powinna nastąpić właściwa realizacja oraz jego zakończenie.

Chociaż pole kosztorysu nie jest obowiązkowe, warto jednak wstępnie oszacować wydatki, posługując się przygotowanym cennikiem. Pozwoli to sprawdzić, czy nasz projekt w zaplanowanym kształcie jest możliwy do wykonania.

www.krakow.pl