BUŁGARIA NAJLEPSZA!

16 maja 2016

Za nami XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Po trzech zwycięstwach: z Serbią, Polską i Belgią – Bułgaria zapewniła sobie pierwsze miejsce w rozgrywanym w dniach 17-19 maja, w TAURON Arenie Kraków, XIV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy ten turniej. Przyjechaliśmy tu przede wszystkim po to, by grać dobrze. Mamy nowego rozgrywającego, a więc zawsze początki z nowym graczem na tej pozycji są trudne – powiedział Plamen Konstantinov (selekcjoner Reprezentacji Bułgarii). – Wygraliśmy z Polską, Serbią i Belgią, czyli topowymi drużynami w Europie i na świecie, a więc jest to dobry poligon doświadczalny dla nas. Memoriał Wagnera to natomiast najlepszy turniej w Europie. Nie pamiętam, aby w zeszłym roku Bułgaria coś wygrała, a więc cieszy mnie to zwycięstwo – dodał.

Prestiżowy turniej

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to największy i najbardziej prestiżowy towarzyski turniej siatkarski na świecie. W TAURON Arenie Kraków odbył się już po raz drugi (po raz pierwszy impreza odbyła się w sierpniu 2014 r.). W wydarzeniu udział wzięły reprezentacje: Polski, Belgii, Bułgarii i Serbii.

Tuż po Memoriale reprezentacja Polski odleci do Tokio na Światowy Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie organizatora: Fundacji Huberta Jerzego Wagnera: www.fundacjawagnera.pl/pl/.