CAVALIADA i finał w Krakowie co najmniej do 2026 roku

1 grudnia 2022

1 grudnia odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Grupy MTP oraz TAURON Areny Kraków.  Stale rosnąca popularność sportów jeździeckich oraz duże zainteresowanie jakim rokrocznie cieszy się CAVALIADA Kraków spowodowało, że już teraz strony wyraziły chęć kontynuacji rozwoju Międzynarodowych Halowych Zawodów Jeździeckich CAVALIADA w Krakowie. Podpisany podczas briefingu prasowego list intencyjny to zapowiedź współpracy w latach 2024-26.

– Chcemy patrzeć w przyszłość dlatego już dziś, mimo że dopiero przed nami CAVALIADA Kraków 2023, podpisujemy list intencyjny na kolejne lata, tak aby impreza zawitała do Krakowa w latach 2024-2026. Z roku na rok zwiększa się zainteresowanie mieszkańców naszego miasta jeździectwem i jestem przekonany, że kolejne edycje zmagań sportowców z entuzjazmem oglądać będzie duża liczba kibiców, a organizacja CAVALIADY w Krakowie  zainspiruje kolejne pokolenia do uprawiania sportów jeździeckich – oznajmił podczas spotkania Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

 

Dobrą współpracę z Krakowem oraz atuty TAURON Areny podkreślał Wiceprezes Zarządu Grupy MTP Filip Bittner. – Dotychczasowe edycje CAVALIADY w Krakowie przeszły wszelkie oczekiwania pod względem organizacyjnym i frekwencyjnym. Mało kto się spodziewał, że w tak krótkim czasie uda się tak wiele dokonać. Impreza okazała się „strzałem w dziesiątkę”, zarówno dla zawodników, którzy bardzo chętnie przyjeżdżają na to wydarzenie,  jak i kibiców. Współpraca z Krakowem układa się bardzo dobrze. TAURON Arena Kraków to idealne miejsce dla organizacji finału cyklu CAVALIADA Tour, więc decyzja o kontynuacji współpracy była dla nas oczywista.

 

Radości z kontynuacji współpracy nie ukrywała Prezes Zarządu Areny Kraków S.A. Małgorzata Marcińska. – TAURON Arena Kraków to miejsce sportowych emocji. CAVALIADA to doskonały przykład tego jak różnorodna jest oferta sportowa hali. Kiedy kilka lat temu pojawił się pomysł zorganizowania CAVALIADY w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce nikt nie mógł się spodziewać, że ranga rozgrywanych tutaj zawodów tak szybko wzrośnie i w tak krótkim czasie dojdziemy do finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Cieszę się, że będziemy gospodarzami tego wyjątkowego wydarzenia nie tylko w przyszłym roku, ale także w kolejnych 3 latach.

 

Zanim strony przejdą do realizacji zapisów listu intencyjnego, w Krakowie czekają nas emocje związane z  Międzynarodowymi Halowymi Zawodami Jeździeckimi CAVALIADA w 2023 roku. – Po raz kolejny krakowska odsłona zawodów będzie finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i cyklu CAVALIADA Tour. Spotkamy się w Krakowie w dniach 2-5 marca przyszłego roku. Bilety są już w sprzedaży. Zachęcam wszystkich do zainteresowania się tym pięknym sportem. Przed nami zawody w Poznaniu i Sopocie, ale myślami jesteśmy już coraz bliżej wielkiego finału w Krakowie – zapowiada wydarzenie Dyrektor CAVALIADA Tour Jakub Patelka.

 

 

Strona główna wydarzenia: https://www.cavaliada.pl/pl/

Bilety na krakowską edycję: https://krakow.cavaliada.pl/pl/kibice/wazne-informacje/bilety-i-transmisja/