CAVALIADA Kraków 2020

4 grudnia 2019

W Krakowie powalczą o awans do jeździeckiego Pucharu Świata.

Od 20 do 23 lutego w TAURON Arenie Kraków odbędzie się niezwykle atrakcyjne dla miłośników jeździectwa wydarzenie – CAVALIADA 2020. Po raz drugi w naszym mieście zobaczymy bardzo ciekawą rywalizację w skokach przez przeszkody, Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW), ujeżdżeniu i powożeniu zaprzęgami.


fot. M. Chwajoł/ZIS

Podczas najbliższych zawodów ich uczestnicy otrzymają szansę zdobycia punktów w eliminacjach Pucharu Świata. To dowód uznania międzynarodowej federacji – FEI dla wysokiego poziomu organizacyjnego tegorocznej CAVALIADY w Krakowie i dużego zainteresowania tą imprezą w największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej.

3 grudnia (wtorek) odbyła się konferencja zapowiadająca wydarzenie. Wzięli w niej udział Wiceprezes Zarządu Grupy Międzynarodowe Targi Poznańskie i zarazem Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego CAVALIADA Tour Tomasz Kobierski, Dyrektor CAVALIADA Tour Radosław Kulupa, Prezes zarządzającej TAURON Areną Kraków Agencji Rozwoju Miasta SA Małgorzata Marcińska oraz Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

– Obiekt, w którym rozegrano zawody jest bez wątpienia najlepszy w Polsce. Wielkość areny, jej świetne położenie umożliwiły dotarcie z szeroką ofertą nie tylko do mieszkańców Krakowa i Małopolski, ale także do zainteresowanych jeździectwem z innych rejonów kraju oraz Czech i Słowacji. Z przyjemnością wracamy więc do Krakowa. Podjęliśmy też starania by ranga tych zawodów stale rosła – powiedział Tomasz Kobierski.

Z kolei Dyrektor Radosław Kulupa zdradził, że w historii jeszcze się nie zdarzyło, aby już w drugiej odsłonie zawodów, w tym przypadku CAVALIADY Kraków, FEI uczyniła precedens – CAVALIADA Kraków 2020 będzie jedną z trzech eliminacji Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Punkty zdobyte w Krakowie będą miały kluczowe znaczenie dla zawodników startujących w walce o przepustki do Pucharu Świata.

Małgorzata Marcińska pogratulowała organizatorom tak wspaniałej imprezy – Staraliśmy się o Cavaliadę od wielu lat i dzięki współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi i Zarządowi Infrastruktury Sportowej te starania zaowocowały wieloletnią umową. Dodała również, że wyjątkowy charakter i bogaty program Cavaliady sprawił, że stała się magnesem do wspólnego spędzania czasu przez całe rodziny.

– Po zeszłorocznej imprezie, która przeszła wszelkie oczekiwania pod względem organizacyjnym i frekwencyjnym, chcemy nadal wspólnie ją robić w latach następnych. Mało kto się spodziewał, że już w pierwszym roku uda się tak wiele dokonać. W Krakowie i okolicach rośnie zainteresowanie jeździectwem, które przestało być sportem elitarnym – powiedziałDyrektor Krzysztof Kowal.

Relację z konferencji można zobaczyć na stronie: www.krakow.pl i www.zis.krakow.pl.

Za nami pierwsze w cyklu CAVALIADA Tour wydarzenie w tym sezonie, które odbyło się od 28 listopada do 1 grudnia w Poznaniu. Kolejne zostaną zorganizowanie w 2020 roku: w Lublinie (30 stycznia – 2 lutego), w Krakowie (20-23 lutego) i w Warszawie (12-15 marca).

Więcej informacji na stronie: www.cavaliada.pl/krakow

Bilety: www.cavaliada.pl/krakow/kup-bilet