CEV MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN

15 listopada 2016

ZA NAMI LOSOWANIE GRUP

Hiszpania, Rosja, Bułgaria i Słowenia to drużyny, które w fazie grupowej CEV Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017 zagrają w TAURON Arenie Kraków. Losowanie grup odbyło się we wtorek (15 listopada) w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Finał w Krakowie

CEV Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2017 roku odbędą się w Polsce w dniach od 25 sierpnia do 3 września. Mecze fazy grupowej (grupa C), play offy, mecz o trzecie miejsce oraz finał mistrzostw rozegrane zostaną w TAURON Arenie Kraków. Oprócz stolicy Małopolski Miastami Gospodarzami będą także: Gdańsk, Szczecin i Katowice.

Mecze fazy grupowej rozegrane zostaną rozegrane w dniach 25-27 sierpnia. Grupa A, w skład której oprócz Polski weszły: Serbia, Finlandia i Estonia swoje mecze rozegra w Gdańsku. Grupa B – Włochy, Niemcy, Słowacja i Czechy – w Szczecinie. Grupa C – Rosja, Bułgaria, Słowenia i Hiszpania – w TAURON Arenie Kraków. Grupa D – Francja, Belgia, Holandia i Turcja w Katowicach.

28 sierpnia będzie dniem przerwy. 29 sierpnia odbędą się play offy (2A-3B i 2B-3A Kraków oraz 2C-3D i 2D-3C Katowice). Ćwierćfinały zaplanowano na 30 sierpnia w Krakowie i Katowicach. Polska w przypadku awansu swoje mecze rozegra w TAURON Arenie Kraków.

31 sierpnia i 1 września będą dniami przerwy (na te dni zaplanowano Kongres CEV). Półfinały oraz mecze o medale rozegrane zostaną w TAURON Arenie Kraków 2 i 3 września.

Siatkarska TAURON Arena Kraków

Przypomnijmy, że przyszłoroczne Mistrzostwa Europy będą kolejnym siatkarskim wydarzeniem o międzynarodowej randze, które odbędzie się w TAURON Arenie Kraków.

Do tej pory w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce odbyły się m.in. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn (2014), Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (dwukrotnie: w 2014 i 2016 r.), Final Four Ligii Mistrzów (2016), Final Six Ligii Światowej (2016) oraz mecze Ligi Światowej (2014 i 2015).

Informacje o wydarzeniu są dostępne na oficjalnej stronie mistrzostw: www.eurovolley2017.com.