Colleen Green wystąpi przed TV Girl w TAURON Arenie Kraków

24 maja 2023

Koncert TV Girl odbędzie się 14 sierpnia 2023 r.

Colleen Green to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów i artystka wizualna, mieszkająca w Lowell w stanie Massachusetts.

Po wydaniu swojego debiutanckiego albumu „Milo Goes to Compton” w 2010 roku, Green zaczęła zdobywać sławę na popowej scenie lo-fi w Los Angeles. Wkrótce stała się znana w kręgach punkowych w całym kraju, występując samotnie na scenie z niczym więcej niż automatem perkusyjnym, okularami przeciwsłonecznymi i kultową gitarą elektryczną.

We wrześniu tego samego roku Green podpisała kontrakt z Hardly Art Records, z siedzibą w Seattle, filią legendarnej wytwórni Sub Pop, a następnie w 2015 roku wydała płytę „I Want to Grow Up”, która przyniosła jej międzynarodową sławę i uznanie krytyków m.in. Rolling Stone, Pitchfork, NPR i New York Times. Po sukcesie tego wydawnictwa czytelnicy LA Weekly uznali ją za Best Solo Act 2015 roku.

Dumą i radością artystki jest album z coverami utworów z płyty “Dude Ranch” zespołu Blink 182, który wydała w 2019 roku. Od tego czasu nagranie stało się uwielbiane przez fanów obu zespołów, a nawet doprowadziło do gościnnego występu w audycji radiowej Apple Music Marka Hoppusa.

Występowała w 20 krajach, w tym w Brazylii, Chile, Japonii, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Czechach i Norwegii.

Bilety w sprzedaży na www.livenation.pl

Organizator wydarzenia: Live Nation