Coś dla miłośników kina! Zapraszamy na Wakacyjny piknik filmowy przy TAURON Arenie Kraków

28 lipca 2023

Warsztaty kreatywne, zajęcia z animacji poklatkowej i rysunkowej, tworzenie zabawek optycznych i toreb filmowych, pełna grozy fotobudka, rodzinne quizy i kalambury, a do tego rozbrzmiewająca w parku muzyka filmowa oraz kino plenerowe z uwielbianym przez kinomanów (i nie tylko) Powrotem do przyszłości: 29 lipca między 14.00 a 19.00 na terenie zielonym przy TAURON Arenie Kraków (w pobliżu foodtrucków Arena Garden Street Food Market) odbędzie się piknik rodzinny, którego tematem przewodnim będą filmy i kinematografia. Zapraszają Miasto Kraków i KBF.

Rodzinny piknik filmowy w Parku Lotników Polskich (przy TAURON Arenie Kraków od strony stawu) będzie niezwykłą gratką dla najmłodszych wielbicieli kinematografii! Miasto Kraków i KBF przygotowały szereg warsztatów, zajęć i zabaw, które umilą dzieciom wakacyjny weekend, a rodzicom dadzą możliwość wypicia mrożonej kawy na zielonej trawce, podczas gdy ich pociechy będą poznawać magiczny świat filmu.

Najmłodsi odkryją schemat budowania prostych zabawek optycznych, zaprojektują i wykonają plakaty filmowe, pochylając się nad różnorodnością w filmie, wykonają filmowe zakładki do książek, a wspólnie ze swoimi rodzinami wezmą udział w kalamburach oraz quizie filmowym (na quiz obowiązują bezpłatne wejściówki, do pobrania na stronie: KBF: Bilety, dostępne od 20.07.2023).

Zebrane nagrody i filmowe skarby dzieci będą mogły zabrać do domu w specjalnej, filmowej torbie, którą wykonają wcześniej podczas warsztatów. Na fanów motoryzacji będzie czekać Fundacja Prodriver, która w atrakcyjny sposób nauczy milusińskich poruszać się bezpiecznie po drodze oraz stosować się do zasad bezpieczeństwa.

W trakcie pikniku zabawa połączy się z profesjonalnym podejściem do tworzenia filmu: podczas warsztatów z animacji rysunkowej dzieci dowiedzą się, jak w prosty sposób wprawić w ruch swoje rysunki, inspirując się opowieściami letnich owadów. Nie zabraknie również wyjątkowych zajęć z animacji poklatkowej, podczas których młodzi filmowcy wykreują swoje pierwsze animowane filmy w nieco pomniejszonej skali oraz stworzą własny, mały park jurajski (na te zajęcia obowiązują bezpłatne wejściówki, do pobrania na stronie: KBF: Bilety, dostępne od 20.07.2023). Do obydwu warsztatów z animacji będą potrzebne naładowane telefony komórkowe!

Żaden szanujący się piknik nie obejdzie się bez… malowania twarzy. Tym razem motywem przewodnim będzie filmowa charakteryzacja. Nie zabraknie również kosmicznych tatuaży!

Późnym popołudniem dzięki VIBESax Quartet na pikniku zabrzmią znane motywy muzyczne z kultowych filmów, umilając czas dzieciom i dorosłym.

Piknik filmowy zakończy cieszące się dużym zainteresowaniem krakowian kino plenerowe. O 20.45 obejrzymy kultowy Powrót do przyszłości.

Wydarzenie jest bezpłatne.

Specjalne, bezpłatne wejściówki obowiązują na: warsztaty z animacji poklatkowej oraz quiz rodzinny. Można będzie je pobrać na stronie stronie: KBF: Bilety już od 20 lipca 2023 r.

WARTO WIEDZIEĆ

Termin: 29 lipca 2023 r.
Miejsce: Arena Garden Street Food Market (teren zielony przy TAURON Arenie Kraków)
Czas trwania: 14.00 – 19.00
Szczegóły dotyczące poszczególnych warsztatów – w tym przedział wiekowy uczestników – można znaleźć tutaj: https://kbf.krakow.pl/pikniki/

Partnerami Wydarzenia są: Wodociągi Miasta Krakowa oraz Mini Melts. 

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Parking

W dniu wydarzenia czynny będzie parking ogólnodostępny w cenie 10 PLN. Można go opłacić na miejscu po pobraniu biletu – w parkomacie lub online w naszym sklepie ( TUTAJ).

Dojazd komunikacją miejską

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Uwaga! Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na obowiązujące w trakcie wakacji zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w związku z trwającymi remontami – w szczególności brakiem tramwajów jadących ul. Mogilską w kierunku areny. Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju – obecnie zatrzymują się na nim tramwaje linii: 1, 4, 9, 10, 22, 52, 62 (nocna) i autobus nr 128.

TAURON Arena Kraków Wieczysta – obecnie zatrzymuje się na nim tramwaj linii czasowej nr 74 (do Mistrzejowic) i autobusy: nr 124, 128, 424, 664 (nocny) oraz linia czasowa 704 (Czyżyny Dworzec – Rondo Mogilskie).

TAURON Arena Kraków (przystanek autobusowy przy obiekcie) – zatrzymuje się na nim autobus linii 128.