ĆWICZYLI Z MISTRZAMI W MAŁEJ HALI TAURON ARENY KRAKÓW

8 października 2015

      Mistrz świata w siatkówce Krzysztof Ignaczak, piłkarz Mateusz Cetnarski oraz wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – czyli Drużyna SuperW, spotkali się w czwartek (8 października) w Małej Hali TAURON Areny Kraków na wspólnym treningu.

      Wydarzenie było momentem symbolicznym dla całej Drużyny SuperW – to ostateczne przygotowanie do tegorocznego finału projektu Szlachetna Paczka Stowarzyszenia Wiosna.

      Wolontariusze pod okiem sportowców rozpoczęli trening w Małej Hali TAURON Areny Kraków od rozgrzewki. Następnie podzielili się na dwie grupy – w jednej z nich pod okiem Cetnarskiego SuperW ćwiczyli wykopy piłki, w drugiej z Ignaczakiem na czele trenowali odbicia. Punktem kulminacyjnym był mecz obu drużyn, który udowodnił, że w sporcie, tak samo jak w walce z biedą nie jest najważniejsza rywalizacja, liczy się wspólny cel i drużynowe działanie!

      – Życie nie jest pasmem sukcesów. Przychodzą lepsze i gorsze dni, ale najważniejsze to nie poddawać się. Dzięki temu człowiek może wykształcić swój charakter i nabrać odwagi. Pamiętajcie, że marzenia się spełnia i sami jesteście kowalami własnego losu – mówił do wolontariuszy Ignaczak.

      – Wiele drużyn na całym świecie wygrywa na boisku dzięki temu, że działają razem i mam nadzieję, że jeśli stworzycie paczkę superprzyjaciół będących ze sobą na dobre i na złe, też wygracie – dodał Cetnarski.

      Spotkania z potrzebującymi wymagają odpowiedniego przygotowania, dlatego już teraz w całej Polsce trwają szkolenia wolontariuszy Paczki. Następnie SuperW spotkają się z potrzebującymi rodzinami i podejmą decyzję o włączeniu ich do projektu. Rekrutacja wolontariuszy trwa do 15 października. Dodatkowe informacje: www.superw.pl i www.szlachetnapaczka.pl.