CZYŻYNALIA

27 kwietnia 2016

 

ŚWIĘTO STUDENTÓW W TAURON ARENIE KRAKÓW

6-7 maja 2016 r.

Start: 6 maja godz. 18:00; 7 maja godz. 17:00

TAURON Arena Kraków otwiera swoje wrota zapraszając studencką brać na tegoroczne Czyżynalia. Nowe miejsce, nowa formuła – tegoroczna impreza na długo zapadnie w pamięć nie tylko studentom. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Samorządu Studentów Politechniki Krakowskiej.

Śmiech na dobry początek

Czyżynalia rozpoczną się 6 maja (piątek) Kabaretonem, który poprowadzi Piotr Bałtroczyk. Na scenie pojawią się zwycięzcy ubiegłorocznego Przeglądu Kabaretów PAKA – Fair Play Crew, to marka kojarzona z tańcem na najwyższym poziomie. Zobaczymy także Kabaret Młodych Panów oraz uwielbiających śpiewać artystów z Kabaretu Smile. Ich mocną stroną jest oczywiście piosenka kabaretowa. Każdy ich spektakl jest jedyny i niepowtarzalny i trzeba to zobaczyć na żywo.

Nie ma chyba też w Polsce osoby, która nie kojarzyłaby charakterystycznego śmiechu Katarzyny Pakosińskiej, teraz będzie go można usłyszeć w TAURON Arenie Kraków!

Kabareton rozpocznie się o godz. 18:00. Bramy zostaną otwarte o godz. 17:00.

Koncertowa sobota

7 maja (sobota) TAURON Arenę Kraków wypełni najlepsza polska muzyka. Na scenie zagrają zespoły: Kortez, Strachy na Lachy i COMA a także Brodka i Dawid Podsiadło.

Koncerty rozpoczną się o godz. 17:00. Bramy zostaną otwarte o godz. 16:00.

Warto wiedzieć

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Samorządu Studentów Politechniki Krakowskiej. Dodatkowe informacje o wydarzeniu i biletach są dostępne na stronie: www.czyzynalia.pl.

 

***

Kortez, dwudziestosześcioletni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do Must Be The Music, gdzie nie został zauważony. Na początku 2014 r. podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana Jazzboy Session EP, na którą złożyły się trzy piosenki: “Zostań”, “Joe” i “Co Myślisz?” Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Jego debiutancka płyta “Bumerang”, to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku.

 

Strachy Na Lachy to formacja powołana przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo z Inri oraz Mariusz Nalepa gitarzysta zespołu Na Górze. Zespół na swoim koncie ma siedem płyt, a jego lider jest m.in. laureatem Paszportu Polityki. Jesienią 2010 r. radiowa Trójka uhonorowała Strachy na Lachy prestiżową nagrodą Mateuszza album „Dodekafonia”.

Grupa COMA powstała w 1998 r. W maju 2004 r. wydała swój pierwszy album pt. “Pierwsze Wyjście z Mroku”, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, branżę i, co najważniejsze, przez publiczność. Płyta została nagrodzona m.in Fryderykiem w kategorii: Album Roku – Rock. W tym samym roku COMA została laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Przez kolejne lata zespół wydał 5 płyt studyjnych, z których 3 pokryły się platyną i złotem, oraz 3 wydawnictwa koncertowe (Platynowa i Złota płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku – Rock, oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki.

Niespełna trzy lata temu, kiedy Dawid Podsiadło szykował się do wydania debiutanckiej płyty, był dobrze zapowiadającym się zwycięzcą telewizyjnego talent show. Dzisiaj przedstawia swój drugi album solowy – i jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki popularnej. Wielbiony przez fanów, ceniony przez krytyków, nagradzany i zapraszany, Dawid Podsiadło to prawdziwy fenomen – a przy tym niezmiennie skromny, twardo stąpający po ziemi facet i nadzwyczajnie utalentowany artysta. Tajemnica sukcesu? Oczywiście nietuzinkowy głos Dawida i charyzma, z którą musiał się urodzić, bo nauczyć się tego nie da. Ale nie tylko to…

Nikogo nie zdziwi zapewne teza, że to jedna z najbardziej oczekiwanych płyt tego sezonu. Brodka po kilku latach ciszy powraca z nową płytą. Krążek zatytułowany „Clashes” trafi na sklepowe półki 13 maja. Pierwszy singiel dla wiernych fanów nie będzie wielkim zaskoczeniem. „Horses” można było usłyszeć na zeszłorocznej edycji Męskiego Grania.

Brodka udowodniła, że artyści nie muszą stać w miejscu i asekuracyjnie dostosowywać się do oczekiwań rynku. Zawsze jest dobry moment na odkrycie czegoś nowego w swojej głowie i pójście inną drogą.