DADDY YANKEE PO RAZ PIERWSZY W POLSCE!

28 marca 2019

Daddy Yankee, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków latynoskiej sceny muzycznej, nazywany królem Reggaeton, nareszcie w Polsce! Autor takich mega hitów jak „Gasolina”, „Despacito”, „Dura” czy „Con Calma” wystąpi na jedynym koncercie w Polsce już 13 czerwca 2019 r. w TAURON Arenie Kraków. Koncert odbędzie się w ramach tegorocznej światowej trasy koncertowej artysty. Sprzedaż biletów rusza już 29 marca 2019 r. (piątek) o godz. 11:00.

 

Urodzony w Portoryko Ramón Luis Ayala Rodríguez, znany jako Daddy Yankee, to od wielu lat czołowy artysta sceny reggaeton. Został okrzyknięty jednym z najbardziej wpływowych Latynoamerykanów zarówno przez CNN, jak i magazyn Time. Na swoim koncie ma ponad 17 milionów sprzedanych płyt, a jego media społecznościowe obserwuje ponad 60 milionów fanów z całego świata. Jego utwory na Spotify miesięcznie są odtwarzane przez ponad 44 miliony osób, i jako pierwszy latynoamerykański artysta osiągnął czołowe miejsce słuchalności w tym serwisie!

Wśród jego wielu osiągnięć jest ponad 100 nagród, w tym wyróżnienia w ramach Latin Billboard Music, Latin Grammys, American Music Awards, Latin American Music Awards. Artysta udziela się także społecznie – filantropijna działalność Yankeego została nagrodzona przez Billboard Spirit of Hope Award.

W Polsce zasłynął już w roku 2004 przebojem „Gasolina”, który do dziś jest nieodłącznym elementem niejednej imprezy. Młodsi słuchacze kojarzą go też m.in. za sprawą utworu „Despacito”, który zawojował światowymi listami przebojów w 2017 roku, bijąc wszelkie możliwe muzyczne rekordy. Jego kolejny hit, „Dura”, stał się w 2018 roku muzycznym fenomenem, a pod hasztagiem #DuraChallenge powstało ponad milion filmów wideo w mediach społecznościowych.

Na początku 2019 roku Daddy Yankee opublikował swój najnowszy singiel „Con Calma”. Piętnaście dni po jego wydaniu, artysta pobił kolejne rekordy: piosenka zajęła pierwsze miejsce na liście najczęściej słuchanych w aż 33 krajach. Obecnie utwór okupuje szczyt Billboard’s Latin Airplay i Latin Digital Songs, jest numerem jeden na liście najchętniej oglądanych teledysków na YouTube, a także zdobył szczyt Spotify Top Global.

Uznawany za króla gatunku reggeaton, Daddy Yankee współpracował z takimi artystami jak: P. Diddy, Snoop Dogg, Ricky Martin, Nina Sky, Fergie, Akon, Nicole Scherzinger, Don Omar, Nicky Jam, Sean Paul czy Luis Fonsi. Współpraca z tym ostatnim zaowocowała wspomnianym megahitem „Despacito”, który osiągnął już przeszło 6 mld wyświetleń na Youtube, z czego pierwsze 3 mld w przeciągu zaledwie 8 miesięcy od publikacji.

Koncert w TAURON Arenie Kraków, który odbędzie się 13. czerwca 2019 r. będzie pierwszą wizytą muzyka w Polsce. Daddy Yankee na żywo to spektakularne widowisko przepełnione tonami pozytywnej energii w reggaetonowych rytmach, o czym świadczą komentarze fanów tuż po koncertach:

„Koncert Daddy Yankee to prawdopodobniej najlepsze show jakie kiedykolwiek widziałem. Jest szalenie utalentowanym artystą estradowym i stawia na najlepszy show. Jestem fanem od czasów Barrio Fino, więc zobaczenie go po raz pierwszy sprawiło, że moje marzenia się spełniły i na pewno nie zawiódł. Warte każdego grosza. Nie zastanawiajcie się czy pójść, po prostu to zróbcie!”

dodany przez: Maria-munes

źródło: http://www.songkick.com/artists/390360-daddy-yankee

„Niesamowite widowisko! Wykonał wszystkie hity i zadbał o interakcję z publicznością. Mam nadzieję, że znów go zobaczę!”

dodany przez: Tinkrbell825

źródło: http://www.bandsintown.com/a/179-daddy-yankee

„Świetny koncert, Daddy Yankee z pewnością wie, jak nas zachęcić do tańca! Świetny koncert z wieloma hitami i fajnymi efektami […]”

Dodany przez: Steph123del

źródło: http://www.songkick.com/artists/390360-daddy-yankee

Daddy Yankee ft. Snow – Con Calma

http://www.youtube.com/watch?v=DiItGE3eAyQ

Daddy Yankee – Dura

http://www.youtube.com/watch?v=sGIm0-dQd8M

Daddy Yankee – Gasolina

http://www.youtube.com/watch?v=CCF1_jI8Prk

Luis Fonsi ft. Daddy Yankee – Despacito

http://www.youtube.com/watch?v=kJQP7kiw5Fk