DIVERSE NIGHT OF THE JUMPS

5 marca 2016

2 marca TAURON Arena Kraków ponownie wykręci Backflipa

Drzwi otwarte: godz. 16:00, początek imprezy godz. 18:00

Odliczanie do Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie – Diverse NIGHT of the JUMPs weszło w decydująca fazę. Zawody odbędą się w TAURON Arenie Kraków już w najbliższą sobotę (12 marca).

Podczas drugiej wizyty Mistrzostw Świata FMX w TAURON Arenie Kraków na torze pojawi się nowa rampa. W zeszłym roku widzowie mogli oglądać Luca Ackermanna i Maikela Melero kręcących Flair na quarter pipe. Tym razem dodany zostanie drugi quarter pipe, który umożliwi zawodnikom wykonanie nowych, wcześniej nie widzianych w Polsce tricków. Dzięki tej zmianie rywalizacja w serii od początku roku jest bardzo zacięta i coraz więcej riderów stara się dołożyć do swoich przejazdów ewolucję na quarterze.

Trzynastu zawodników z ośmiu krajów rywalizować będzie w konkursie głównym, konkursie skoków wzwyż Maxxis Highest Air oraz wyścigach LifeProof Race&Style. Podobnie, jak w zeszłym roku będą chcieli oczarować nie tylko jurorów, ale także krakowską publiczność. Wśród nich nie zabraknie reprezentanta Polski – Marcina Łukaszczyka.

Najmłodsi na start

W wyścigach KIDS RACE zmierzą się najmłodsi adepci Motocrossu. Na specjalnie przygotowanym torze zawodnicy w wieku od 4 do 10 lat, walczyć będą o tytuł zwycięzcy w dwóch klasach: 50cc i 65cc. Wśród najmłodszych zawodników zobaczycie zwycięzców Master Kids oraz uczestników Mistrzostw Polski w Motocrossie. Mimo młodego wieku już nie raz udowodnili, że gazu nie odpuszczają, więc emocji na pewno nie zabraknie.

Oko w oko z zawodnikami

Zwieńczeniem tego niesamowitego wydarzenia będzie występ Petra Pilata i laureata konkursu „Tandem Backflip Hero” – Jarka Tworzydło. Jarek właśnie przebywa w Czechach, gdzie wraz z Petrem będzie trenować salto w tył do basenu z gąbkami. Podobnie, jak Iwona Guzowska w 2013 r. i Mateusz Wieczorek w 2015 r., Jarek wykręci z Petrem Backflipa w TAURON Arenie Kraków.

Przed rozpoczęciem zawodów każdy będzie mógł spotkać się „oko w oko” z zawodnikami podczas Pit Party (początek 1,5 godziny przed ceremonią otwarcia zawodów) oraz na specjalnym stoisku zakupić ubrania z najnowszej kolekcji Diverse.

Warto wiedzieć

Ostatnie dostępne bilety są do nabycia w Salonach EMPIK oraz na stronie: www.eventim.pl.

Kasy: w dniu wydarzenia (12 marca) kasa nr 1 – organizatora – będzie otwarta od godz. 14:00. Kasa VIP TAURON Areny Kraków (kasa nr 6) będzie czynna od godz. 16:00.

Do dyspozycji gości będą szatnie (płatne 2 zł).

Promotorem wydarzenia w Polsce jest SPORTAINMENT (www.sportainment.pl); oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com, oficjalny profil na Facebook’u: www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs. Oficjalna strona Sponsora DIVERSE ExtremeTeam www.diverseextremeteam.com; strona wydarzenia: www.facebook.com/events/1646140902321453/.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest doskonale skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe. Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

Na przystanku: TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ zatrzymują się linie tramwajowe nr: 1, 14, 22 oraz autobusy nr: 128.

Na przystanku: Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II) zatrzymują się linie nr: 4, 5, 9, 10, 52 oraz autobusy nr: 124, 128, 424.

Na przystanku: TAURON Arena Kraków NŻ zatrzymuje się autobus nr 128.

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest również parking w cenie 30 zł. Dodatkowe informacje są dostępne TUTAJ.

 

HARMONOGRAM IMPREZY

12 marca 2016 r. (sobota), TAURON Arena Kraków

16:00 Drzwi otwarte

16:30 Pit party (spotkanie, sesja foto z zawodnikami i ich maszynami, wywiady, konkursy, informacje na temat show)

18:00 Otwarcie imprezy z pokazami pirotechnicznymi, laserami, light show

18:15 Prezentacja zawodników

18:30 Kwalifikacje – 12 zawodników

19:15 LifeProof Race&Style – konkurencja dodatkowa, wyścig połączony z trikami (wyścigi parami w systemie KO)

19:30 Przerwa

20:00 Drugie otwarcie

20:05 Kids Race – wyścig motocross dzieci

20:15 Maxxis Highest Air – skoki wzwyż na motocyklu

20:25 Finał

20:50 Tandem Backflip

21:00 Ceremonia wręczenia nagród

21:10 Sesja autografów

21:30 Koniec

 

LISTA STARTOWA

Diverse NIGHT of the JUMPs

12 marca 2016 r., TAURON Arena Kraków

 1. David Rinaldo – Francja
 2. Maikel Melero – Hiszpania
 3. Rob Adelberg – Australia
 4. Remi Bizouard – Francja
 5. Libor Podmol – Czechy
 6. Petr Pilat – Czechy
 7. Luc Ackermann – Niemcy
 8. Hannes Ackermann – Niemcy
 9. Brice Izzo – Francja
 10. Jose Miralles – Hiszpania
 11. Pat Bowden – Australia
 12. Marcin Łukaszczyk – Polska
 13. Massimo Bianconcini – Włochy (Maxxis Highest Air)