DIVERSE NIGHT OF THE JUMPS

14 marca 2016

Noc rekordów i premierowych tricków w TAURON Arenie Kraków

                   W minioną sobotę (12 marca) TAURON Arena Kraków wykonała swojego kolejnego Backflipa. Niemal trzynaście tysięcy widzów było świadkami najbardziej zaciętej batalii o podium szóstej rundy Mistrzostw Świata FMX. Już teraz organizatorzy zapowiadają, że Mistrzostwa powrócą do Małopolski za rok.

                   Podobnie jak rok temu publiczność w TAURON Arenie Kraków dała się porwać wirtuozom lotów z rampy, a zawodnicy napędzani energią z widowni dwoili się i troili, aby zaimponować zarówno sędziom, jak i kibicom. Dzięki drugiemu quarter pipe’owi kibice mogli po raz pierwszy w Polsce oglądać ewolucję Egg Roll z kombinacjami. To właśnie ta dodatkowa rampa sprawiła, że na podium mógł znaleźć się niemal każdy ze startujących zawodników.

                   Widzowie entuzjastycznie dopingowali polskiego reprezentanta Marcina Łukaszczyka. Marcin bez kompleksów pojechał swój przejazd kwalifikacyjny wykonując między innymi Cordovę Backflipa i Superflipa. Nasz zawodnik pokazał, że polski FMX ma się nieźle, jednak ze względu na niesamowicie wysoki poziom rywalizacji, niestety nie był w stanie dostać się do finału.

Niepokonany Maikel Melero

          Walka o podium była bardzo zacięta i raz za razem widzowie byli zaskakiwani nieoczekiwanymi trickami oraz kombinacjami dobrze znanych tricków regularnych i tych z saltem w tył. Największe wrażenie na publiczności bezapelacyjnie zrobił Luc Ackermann. Ten 19-latek postawił wszystko na jedną kartę i swoim żywiołowym przejazdem porwał widzów z miejsc. Flair, Surfer Tsunami Flip, 360-tka, Egg Roll oraz na fali dopingu widzów pierwszy raz wykonany przez tego zawodnika California Roll sprawiły, że Luc stał się jednym z ulubionych zawodników nad Wisłą. Jednak nawet tak imponujący przejazd, który niestety nie obył się bez błędów, nie wystarczył, aby młodszy z braci Ackermann znalazł się na podium.

          Pozostali zawodnicy również nie próżnowali. David Rinaldo wykonał premierowo Volta do Heelclickera, Rob Adelberg Egg Roll Cordova oraz California Roll to No Hand Landing, Remi Bizouard i Libor Podmol wykręcili Volta oraz Egg Roll, a Maikel Melero niemal idealnie wykonując chyba najtrudniejszy jak do tej pory zestaw tricków zapewnił sobie dziesiąte zwycięstwo z rzędu i pobił kolejny rekord. Za nim na podium uplasowali się Libor Podmol i David Rinaldo.

          W konkursie LifeProof Race&Style bezkonkurencyjny okazał się Jose Miralles, a w Maxxis Highest Air z wynikiem 8,5 metra zwycięstwem podzielili się Luc Ackerman oraz ponownie Miralles.

Najlepsza publiczność na świecie

          Tradycyjnie wiele emocji wywołały wyścigi najmłodszych adeptów Motocrossu. Zawodnicy i zawodniczki ścigali się w dwóch klasach: 50cc i 65cc. Rywalizację zdominowali zawodnicy Cobra Moto, a serca widzów podobnie jak rok temu podbiła Zuzia Piela, która wykonała również podczas ceremonii otwarcia rundę honorową z flagą Polski.

          Zwieńczeniem Diverse NIGHT of the JUMPs w Krakowie było wykonanie Tandem Backflipa przez Mistrza Europy FMX 2015 Petra Pilata i laureata konkursu Tandem Backflip Hero – Jarka Tworzydło. Panowie bez problemów wylądowali salto w tył, a fani nagrodzili ich gromkimi brawami. Tym samym Jarek stał się trzecią w Polsce osobą, po Iwonie Guzowskiej i Mateuszu Wieczorku, która wykonała z Petrem salto w tył w tandemie. Następnie na tor wniesiono tort niespodziankę, a widzowie zgromadzeni w TAURON Arenie Kraków odśpiewali Petrowi Pilatowi, który w sobotę obchodził swoje 25 urodziny, gromkie „Sto lat”.

                   Niesamowity doping polskich kibiców ponownie poniósł zawodników i tylko utwierdził ich w przekonaniu, że polska publiczność jest jedną z najlepszych na świecie. Już teraz organizatorzy zapowiadają, że Mistrzostwa Świata FMX powrócą do Małopolski za rok.

 

Zobacz najlepsze momenty VI rundy MŚ FMX w TAURON Arenie Kraków: http://youtu.be/g8ECXKUpfBk

WYNIKI VI RUNDY MISTRZOSTW ŚWIATA 12 MARCA 2016

 1. Maikel Melero 421
 2. Libor Podmol 418
 3. David Rinaldo 406
 4. Remi Bizouard 402
 5. Rob Adelberg 398
 6. Luc Ackermann 383
 7. Petr Pilat 334
 8. Hannes Ackermann 330
 9. Brice Izzo 308
 10. Jose Miralles 303
 11. Pat Bowden 284
 12. Marcin Lukaszczyk 135

LifeProof Race & Style

 1. Jose Miralles
 2. Massimo Bianconcini

Maxxis Highest-Air

 1. Luc Ackermann 8,50 m.

Jose Miralles 8,50 m.

 1. Massimo Bianconcini 7,50 m.

KLASYFIKACJA GENERALNA MŚ FMX (po 6 rundach)

 1. Maikel Melero 120
 2. Remi Bizouard 100
 3. David Rinaldo 86
 4. Rob Adelberg 86
 5. Petr Pilat 67
 6. Luc Ackermann 55
 7. Jose Miralles 49
 8. Pat Bowden 45
 9. Libor Podmol 36
 10. Brice Izzo 35
 11. Hannes Ackermann 29

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com.

Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs.

Oficjalna strona Sponsora DIVERSE ExtremeTeam www.diverseextremeteam.com.

Strona wydarzenia: http://www.facebook.com/events/1646140902321453/.

Promotor w Polsce: SPORTAINMENT (www.sportainment.pl).