DIVERSE NIGHT OF THE JUMPS: WIELKIE EMOCJE GWARANTOWANE!

1 marca 2018

Już za trzy tygodnie najlepsi zawodnicy Freestyle Motocrossu już po raz czwarty powrócą do Krakowa. Po raz drugi towarzyszyć im będą zawodnicy na rowerach walczący w zawodach Pucharu Świata dirt MTB. Diverse NIGHT of the JUMPs to wielkie wydarzenie sportowe, a także niesamowite show stworzone z myślą o całych rodzinach. Odliczając do wydarzenia pokusiliśmy się o kilka wspomnień z wcześniejszych edycji, czyli dlaczego powinniście się wybrać 24 marca do TAURON Areny Kraków.

Pierwsza, po ośmiu latach przerwy, odsłona Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie na południu kraju odbyła się w 2015 roku. Apetyty na FMX były tak duże, że bilety wyprzedały się na sześć tygodni przed wydarzeniem. Dlatego też organizatorzy zdecydowali się na dwudniową odsłonę wydarzenia, dając szansę 20 tysiącom widzów na podziwianie niesamowitych tricków wykonywanych na wysokości niemal trzeciego piętra.

Zawodnicy niesieni niesamowitym dopingiem widzów dawali z siebie wszystko. Libor Podmol był jednym z nich. Czech jako ostatni trick piątkowego przejazdu wykonał Volt. Wykonał, jednak nie był w stanie go wylądować. Sam wtedy przyznał, że szanse na sukces wynosiły 50 na 50, ponieważ nigdy wcześniej nie wykonywał tej ewolucji podczas zawodów. Podjął to ryzyko niesiony właśnie pozytywną energią płynącą z trybun.