DROGA DO EURO U-21

18 listopada 2016

Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w Małej Hali TAURON Areny Kraków

26 i 27 listopada 2016 r.

Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa „Droga do Euro U-21” to wydarzenie towarzyszące przygotowaniom do wielkiego święta piłki nożnej jakie odbędzie się w Krakowie w przyszłym roku – Mistrzostw Europy U-21. Turniej zostanie rozegrany w dniach 26 listopada (eliminacje) i 27 listopada (finały) w Małej Hali TAURON Areny Kraków.

W turnieju wezmą udział 32 drużyny, reprezentujące krakowskie „Orliki” oraz lokalizacje programu „Mój Trener”, w dwóch kategoriach wiekowych:

– dzieci klas I-III szkoły podstawowej (grupa „młodsza”, rocznik ur. 2007 i młodsi) – 16 drużyn;

– dzieci klas IV-VI szkoły podstawowej (grupa „starsza” rocznik ur. 2004 i młodsi) – 16 drużyn.

Nagrodą dla najlepszych drużyn w każdej kategorii wiekowej będą Puchary Prezydenta Miasta Krakowa oraz atrakcyjne upominki.

Eliminacje i finały

Eliminacje w każdej z kategorii wiekowych (26 listopada, godz. 9:30 – 17:30) zostaną przeprowadzone w czterech grupach po cztery drużyny, grające między sobą systemem „każdy z każdym”. Do fazy finałowej (27 listopada, godz. 9:30 – 17:00) zakwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup (łącznie po osiem zespołów w każdej kategorii wiekowej), które fazę ćwierćfinałową rozegrają w dwóch grupach po cztery drużyny, grające między sobą systemem „każdy z każdym”.

Mecze o miejsca (7/8, 5/6, 3/4 oraz Finał) zostaną rozegrane w formule „pucharowej” (play off). W tej fazie rywalizacji remis oznaczać będzie, że sędzia zarządzi dla wyłonienia zwycięzcy rzuty karne. Emocji na pewno nie zabraknie – w trakcie dwóch dni turniejowych rozegranych zostanie rekordowa ilość aż 88 spotkań!

Warto wiedzieć

Organizatorem turnieju jest Gmina Miejska Kraków – Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa.

Szczegółowy regulamin i plan gier są dostępne  TUTAJ.

Harmonogram gier – grupa młodsza – jest dostępny TUTAJ

Harmonogram gier – grupa starsza – jest dostępny TUTAJ

Parking dla uczestników turnieju będzie się znajdował przy TAURON Arenie Kraków od strony południowej (wjazd z al. Pokoju, naprzeciw M1) – ilość miejsc jest ograniczona!

UWAGA ! 26 i 27 listopada w Arenie Głównej odbędą się wydarzenia „Andrzejkowa zabawa z gwiazdami lat 80-tych” (26 listopada) i koncert Martina Garrixa (27 listopada) w związku z tym parking ogólnodostępny (podziemny i naziemny) będzie płatny (30 zł za samochód osobowy).

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że TAURON Arena Kraków jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko hali znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.