DWUMILIONOWY GOŚĆ W TAURON ARENIE KRAKÓW

30 sierpnia 2017

Pani Sabina z pewnością na długo zapamięta środę (30 sierpnia) w TAURON Arenie Kraków. Mieszkanka Lubnia przyjechała do największej hali sportowo-widowiskowej w Polsce po to, by wspólnie z rodziną kibicować naszej reprezentacji podczas LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. W hali czekała na nią wyjątkowa niespodzianka – została zaproszona na parkiet mistrzostw, by odebrać prezent dla dwumilionowego gościa TAURON Areny Kraków!

– TAURON Arena Kraków słynie z niesamowitej i magicznej atmosfery podczas wydarzeń, które tutaj się odbywają. To oczywiście zasługa wyjątkowych gości, którzy biorą w nich udział – powiedziała Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej obiektem. – Cieszę się, że właśnie dziś, gdy na trybunach jest tylu wspaniałych kibiców siatkówki, możemy pochwalić się tym, że w imprezach, które odbyły się do tej pory w TAURON Arenie Kraków uczestniczyły już dwa miliony osób – podkreślała.

Szczęśliwym dwumilionowym gościem została Pani Sabina z miejscowości Lubień w Małopolsce. Do Krakowa przyjechała wraz z mężem i dwoma synami specjalnie na mecz reprezentacji Polski. W prezencie otrzymała voucher dla dwóch osób na dowolnie wybrane wydarzenie, które do końca 2017 roku odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Nagrodę odebrała z rąk Małgorzaty Marcińskiej, Prezes Zarządu ARM S.A oraz Jacka Gryzło, Wiceprezesa Zarządu ARM S.A.

Wizytówka Krakowa

TAURON Arena Kraków to kulturalna, sportowa i biznesowa wizytówka miasta. Jako największa i najnowocześniejsza hala widowiskowo-sportowa w Polsce pozwala na organizację wydarzeń o różnym charakterze i skali. Wśród nich są wydarzenia kulturalne: koncerty, festiwale, pokazy filmowe, musicale, pokazy cyrkowe, show na lodzie; imprezy sportowe o randze mistrzostw świata i Europy, turnieje, rozgrywki ligowe; imprezy e-sportowe; wydarzenia religijne; kongresy, konferencje, targi, szkolenia, bankiety oraz imprezy plenerowe.

Od otwarcia obiektu w maju 2014 r. w Arenie Głównej odbyło się ponad 130 wydarzeń. Kolejnych kilkadziesiąt odbyło w Małej Hali, salach konferencyjnych i na ternie wokół obiektu. Do największych z dotychczasowych imprez należą ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które zgromadziły ponad 200 tys. kibiców oraz Światowe Dni Młodzieży, podczas których TAURON Arenę Kraków odwiedziło 75 tys. osób. Wśród koncertów rekordowy był występ zespołu Aerosmith, w którym udział wzięło ponad 20 tys. fanów.

Kalendarz pełen wydarzeń

Od początku 2017 roku w TAURON Arenie Kraków odbyło się już ponad 70 imprez, z tego 34 w Arenie Głównej. Wśród nich były koncerty takich gwiazd jak Bruno Mars, Jean-Michel Jarre, Hardwell, Hans Zimmer, Ennio Morricone oraz zespołów: Aerosmith, Green Day, System of a Down, Linkin Park. Na liście wydarzeń sportowych znalazły się: Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie – Diverse Night Of The Jumps, Memoriał Huberta Jerzego Wagnera i trwające obecnie CEV Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn, a wśród imprez e-sportowych: PGL Major Kraków 2017.

Pomysł na jesienne wieczory

W tym roku czekają nas jeszcze koncerty takich gwiazd jak: Sting, Imany, David Garrett, Andrea Bocelli, Havasi i polskich legend – zespołów Dżem i Hey. Zapraszamy także na występ grupy Lord of the Dance, show Disney on Ice, oraz na „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu Royal Moscow Ballet.

Miłośnicy muzyki filmowej mogą wybrać koncert wybitnego kompozytora Jamesa Newtona Howarda, pokazy filmów z muzyką na żywo („La La Land” i „Harry Potter i Komnata Tajemnic”) oraz Koncert Muzyki Filmowej z udziałem gwiazd rodzimej sceny muzycznej.

Fanów sportu zapraszamy na 4. PZU Cracovia Półmaraton, mecz Comarch Cracovii w Hokejowej Lidze Mistrzów oraz Mistrzostwa Świata SuperEnduro. Na liście tegorocznych imprez jest także największy w kraju spotkania z youtuberami „MeetUp” oraz wydarzenie dla specjalistów z branży IT – „Hackyeah”.

Można już także rezerwować czas na przyszłoroczne imprezy, wśród których są m.in. koncerty zespołów: Metallica, Depeche Mode, Toto oraz Kelly Family.

Dodatkowe informacje o wydarzeniach w TAURON Arenie Kraków są dostępne na stronie www.tauronarenakrakow.pl oraz na www.facebook.pl/tauronarenakrakow.