ELVIS IN CONCERT • LIVE ON-SCREEN

3 lipca 2017

7 czerwca 2018 r. w TAURON Arenie Kraków polska publiczność usłyszy piosenki w wykonaniu najbardziej rozpoznawalnego głosu wszech czasów – Elvisa Presley’a – z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną na żywo i specjalnym udziałem Priscilli Presley.

Bilety są już w sprzedaży na eventim.pl.

video: http://youtu.be/nXxq1Gg4FqA

​ ​Kontynuując trasę po największych europejskich arenach, która odbyła się w maju tego roku – Elvis Presley™ Live in Concert wraca do Europy z kolejną turą koncertów. Specjalnie przygotowane show odwiedzi nowe miasta, umożliwiając jeszcze większej ilości fanów jedno z najpiękniejszych doświadczeń muzycznych w ich życiu. To niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, oparte jest na największych przebojach niesamowitego Elvisa Presley’a występującego podczas tego koncertu na wielkim ekranie. Muzyczne aranżacje wykona na żywo Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna.

Elvis Presley sprzedał ponad miliard egzemplarzy albumów, co uczyniło go najbardziej docenionym artystą solowym w historii. 7 czerwca 2018 r. w TAURON Arenie Kraków polska publiczność usłyszy piosenki w wykonaniu najbardziej rozpoznawalnego głosu wszech czasów z pełną orkiestrą symfoniczną na żywo. Koncert składa się z najpopularniejszych utworów króla Rock’n’Rolla w tym delikatnych, ściskających serce ballad. Gościem specjalnym koncertu będzie Priscilla Presley.

Występ zawiera archiwalne nagrania oryginalnych wykonań Elvisa Presley’a w nowych orkiestrowych aranżacjach. Twórczość artysty nie zamyka się w jednym konkretnym stylu, dlatego w doborze utworów uczestnicy mogą liczyć na wiele muzycznych niespodzianek.

Po fenomenalnym sukcesie dwóch orkiestrowych albumów If I Can Dream i Wonder Of You oraz wyprzedanej, listopadowej brytyjskiej trasie koncertowej ELVIS Live in Concert, w maju tego roku odbyła się druga trasa, która obejmowała 10 nowy europejskich miast. Po entuzjastycznych opiniach fanów i doskonałych recenzjach mediów, na czerwiec 2018 roku zapanowano kolejną europejską trasę. Trasa odbędzie się dokładnie 50 lat po tym, jak Elvis wystąpił w charakterystycznym 68 Comeback Special.

If I Can Dream oraz The Wonder of You wyprodukowali Nick Patrick oraz Don Reedman. Producentami wykonawczymi byli: Priscilla Presley, Don Reedman i Elvis Presley Enterprises. Priscilla Presley, która była obecna przy tworzeniu albumów i pracowała nad ich wersjami koncertowymi, osobiście wystąpi na scenie podczas nadchodzącej trasy. „Cieszę się, że te wspaniałe albumy otrzymały nowe życie i udało nam się zaprezentować je na wielkiej scenie z pełną orkiestrą. Reakcje publiczności na całym świecie są wspaniałe, dlatego jestem bardzo podekscytowana, że w 2018 roku show odwiedzi dziesięć nowych europejskich miast. Jestem przekonana, że to bezprecedensowe doświadczenia dla ludzi, którzy nigdy nie otrzymali szansy zobaczenia Elvisa na żywo”. Aktorka, autorka i producentka Priscilla Presley przyczyniła się do przekształcenia Graceland w atrakcję znaną na całym świecie, a Elvis Presley Enterprises w organizację zajmująca się rozrywką, licencjonowaniem i merchandisingiem.  Jako aktorka, Priscilla Presley znana jest z pamiętnych ról w Dallas i The Naked Gun.

Warto wiedzieć

The Wonder of You, live in concert, wyprodukowało Elvis Presley Enterprises.
Producentem europejskiej trasy koncertowej jest GEA Live.

ELVIS Live in Concert, Europa 2018

30 maja – Finlandia, Helsinki

1 czerwca – Szwecja, Gothenburg

2 czerwca – Szwecja, Sztokholm

3 czerwca – Norwegia, Oslo

4 czerwca – Dania, Kopenhaga

6 czerwca – Węgry, Budapeszt

7 czerwca – Polska, TAURON Arena Kraków

8 czerwca – Czechy, Praga

11 czerwca – Hiszpania, Madryt

12 czerwca – Hiszpania, Barcelona

Bilety: Eventim.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży.

FB Event: www.facebook.com/events/207389693118782/?ref=br_rs

Organizatorem wydarzenia, które 7 czerwca 2018 r. odbędzie się w TAURON Arenie Kraków jest JVS Group – http://www.jvsgroup.cz/pl.

***

FAKTY I CIEKAWOSTKI NA TEMAT ELVISA PRESLEY’A:

  • ELVIS sprzedał ponad miliard albumów, co uczyniło go najlepiej sprzedającym się solowym artystą wszechczasów.
  • W wydaniach ELVISA znajduje się 150 albumów i singli, które osiągnęły status złotej, platynowej lub wieloplatynowej płyty.
  • Podczas swojej kariery ELVIS nagrał ponad 700 piosenek.
  • ELVIS 14 razy był nominowany do nagrody Grammy, z czego trzy razy wygrał. Otrzymał także nagrodę Grammy Lifetime Achievement Award.
  • ELVIS zagrał w 31 filmach fabularnych i musicalach.
  • ELVIS’s Aloha na Hawaii TV-special oglądało 1,5 miliarda ludzi na całym świecie, osiągając oglądalność większą niż transmisja lądowania na księżycu.
  • ELVIS i PRISCILLA spotkali się w 1959 roku w Niemczech, gdy ELVIS służył w armii USA.
  • ELVIS w Las Vegas sprzedał 636 koncertów.
  • ELVIS nigdy nie koncertowała w Europie.

BIO: PRISCILLA PRESLEY

Priscilla Presley jest aktorką, autorką, producentką i byłą żoną Elvisa Presley’a. Jest współzałożycielką firmy Elvis Presley Enterprises, Inc. (EPE), która przekształciła rezydencję Graceland w Memphis w jedną z największych atrakcji turystycznych w Stanach Zjednoczonych. W 1979 roku po śmierci ojca Elvisa – Vernona Presleya, przejęła prawa do spuścizny Elvisa Presley’a i reprezentując interesy córki, Lisa Marie Presley, z małej działalności uczyniła wielką, prężnie działająca organizację, w której skład wchodzi rezydencja Graceland, merchandising, oraz licencjonowania wydarzeń na żywo, wystaw turystycznych i muzycznych, show telewizyjnych i filmowych na całym świecie. Otwartą w 1982 roku posiadłości Graceland, co roku odwiedza około 600 000 ludzi, a w 2015 roku została uznana za najlepszą atrakcję muzyczną świata przez USA Today w 10Best Reader’s Choice Awards.  W swojej karierze aktorskiej Presley grała rolę Jenny Wade w serialu telewizyjnym Dallas oraz wystąpiła w zagrała trzech bardzo udanych filmach Naked Gun.

BIO: DON REEDMAN (Producent muzyczny)

Don Reedman (Australia) przeprowadził się do Anglii w 1969 roku. Pracował w Carlin Music jako menadżer, gdzie pozyskiwał dla wielu artystów nowe utwory m.in. dla Elvisa Presley’a. W latach 70. dołączył do K-Tel, gdzie był odpowiedzialny za tworzenie albumów kompilacyjnych, które sprzedały się w ilości 40 milionów egzemplarzy na całym świecie. Były to m.in. serie „Classic Rock” czy „Hooked on Classics” tworzona z producentem Jeffem Jarrattem, która otrzymała nagrodę Grammy i sprzedała się w 15 milionach kopi.  W latach 90 był inicjatorem wielu albumów, które odniosły ogromny sukces – wyprodukował cztery platynowe albumy Michael Crawford,  w tym utwór “The Music of the Night”  w duecie z Barbrą Streisand, który został nominowany do nagrody Grammy. Pod koniec lat 90-tych Don wyprodukował album „Reload” Toma Jonesa, który nadal jest najlepiej sprzedającym się albumem Jonesa. W 2015 i 2016 roku Don pracował z Priscillą Presley i Sony Music nad symfonicznymi albumami Elvisa Presley’a „If I Can Dream”, który sprzedał się w Wielkiej Brytanii w ponad milionie egzemplarzy i „The Wonder Of You”.