ENNIO MORRICONE – 90TH CELEBRATION CONCERT

17 stycznia 2019

19 stycznia 2019 r. (sobota)

godz. 18:00 – otwarcie bram

godz. 20:00 – rozpoczęcie koncertu

godz. 23:00 – planowane zakończenie koncertu

Legenda muzyki filmowej – Ennio Morricone – wystąpi 19 stycznia w TAURON Arenie Kraków. Kompozytor przyjeżdża do Polski w ramach trasy koncertowej celebrującej 90. urodziny Maestro.

Zdobywca Oscara, twórca muzyki do ponad 500 filmów, autor niezapomnianych melodii i motywów wystąpi w towarzystwie Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej, chóru i wybitnych solistów. To będzie już trzeci koncert Maestro w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. W trakcie ostatniego koncertu ponad dziesięciotysięczna publiczność zachęciła włoskiego dyrygenta aż do trzykrotnego bisowania!

„Dobry, zły i brzydki”, „Dawno temu w Ameryce”, „Cinema Paradiso”, „Misja”, „Koneser”, „Frantic”, „Nienawistna Ósemka” i ogrom innych obrazów – muzyka autorstwa Ennio Morricone wzrusza, dostarcza emocji i budzi wspomnienia wielu generacji widzów i melomanów, a jego koncerty to międzypokoleniowe spotkania fanów najpiękniejszych melodii.

Minuta ciszy

Koncert odbędzie się w dniu, w którym obowiązywać będzie żałoba narodowa ogłoszona przez Prezydenta RP w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Jak poinformowali organizatorzy: „Koncert się odbędzie zgodnie z zapowiedzią. Niemniej chcemy go zmodyfikować tak, aby w sposób jak najbardziej godny uczcić pamięć tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Maestro Ennio Morricone także jest całym sercem za tym, aby osobiście i poprzez muzykę, okazać należny szacunek zmarłemu Prezydentowi Gdańska oraz wsparcie Rodzinie i Bliskim.

Także rodzaj muzyki i forma koncertu sprzyja refleksji i w żaden sposób nie zakłóci atmosfery żałoby, co jest dla nas tym bardziej ważne, że spotykamy się w dniu pogrzebu Pana Prezydenta Adamowicza. Jednocześnie tuż przed koncertem poprosimy wszystkich uczestników o uszanowanie pamięci Pana Prezydenta minutą ciszy” – mówi Anna Czerniejewska, przedstawiciel JVS Group w Polsce.

Pełna treść oświadczenia organizatora jest dostępna TUTAJ.

WARTO WIEDZIEĆ

Koncert Ennio Morricone w towarzystwie Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej odbędzie się 19 stycznia w TAURON Arenie Kraków. Bramy zostaną otwarte o godz. 18.00. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, jego zakończenie zaplanowane jest na godz. 23:00.

Wejście do obiektu: nr 1 i 2.

Informacje o biletachwww.ebilet.pl. 

Kasy nr 1 i 2 (organizatora) będzie czynna od godz. 12:00. Kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) będzie czynna od godz. 17:30.

Informacje o pakietach VIP TAURON Areny Kraków są dostępne TUTAJ. 

Organizatorem wydarzenia jest JVS Group, www.facebook.com/jvsgrouppl/

Regulamin koncertu jest dostępny TUTAJ.

Restauracja i punkty gastronomiczne

W dniu wydarzenia serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty restauracji na poziomie B (między sektorami B2 i B3); windy nr 4 i 7. Restauracja północna będzie czynna od otwarcia bram.

Podczas wydarzenia zapraszamy także do punktów gastronomicznych na poziomie A i C, w ofercie których są przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia, od godz. 18:00, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. Ofertę gastronomiczną przygotowuje firma Arena Catering.

Szatnie

W dniu wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie na poziomie A. Szatnia jest płatna 3 zł, przechowanie bagażu 10 zł. Płatność wyłącznie gotówką. Zasady korzystania z szatni są dostępne TUTAJ.

Parking

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona. Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ.

Informacje o parkingu i sprzedaży biletów przez internet na 19 stycznia są dostępne TUTAJ.

W dniu wydarzenia parking będzie czynny od godz. 17:00.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Parking dla osób z wjazdówkami na parking VIP będzie czynny od otwarcia bram.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach są dostępne na stronie  www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.