EROS RAMAZZOTTI I JEGO “PERFETTO TOUR 2015”

28 sierpnia 2015

 

Niecałe cztery tygodnie zostały do wyjątkowego i jedynego w Polsce koncertu Erosa Ramazzottiego. Włoch wystąpi 29 września (wtorek), o godz. 20:00, w TAURON Arenie Kraków. Koncert odbędzie się w ramach światowej trasy koncertowej promującej płytę „Perfetto”.

Podczas swojej 30 letniej kariery Eros Ramazzotti stworzył wiele niezapomnianych duetów z takimi gwiazdami światowej muzyki jak Tina Turner, Joe Cocker, Ricky Martin, Andrea Bocelli, Luciano Pavarotti czy Anastacia. Muzyk spróbował także swoich sił w roli tenora, śpiewając „O Sole Mio“ w towarzystwie Lucio Dalla oraz Gianniego Morandi. Co ciekawe w 1998 r. miał także okazję sprawdzić się w duecie z amerykańskim raperem Icy Bro nagrywając utwór „Terra Promessa“.

Nie jest tajemnicą, że Eros, jak na Włocha przystało, ma słabość do pięknych kobiet. I niewątpliwe niejeden mężczyzna chciałby być na jego miejscu w dniu, kiedy miał okazję zaśpiewać dla dziewczyny Bonda, czyli samej Monici Bellucci.

Poza muzyką Eros ma jeszcze jedną wielką pasję. Jest wielkim fanem piłki nożnej oraz włoskiego klubu Juventus Turyn. W 1999 r. wystąpił w roli piłkarza oraz kapitana włoskiej drużyny na murawie byłego stadionu Legii Warszawa podczas meczu reprezentacji polskich artystów przeciwko reprezentacji włoskich artystów. W starciu artystów polskich i włoskich lepsi okazali się Polacy wygrywając 1:0.

Eros Ramazzotti jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych włoskich muzyków na świecie. Podczas swojej 30 letniej kariery sprzedał ponad 50 milionów płyt, a jego koncerty zgromadziły miliony fanów na całym świecie.

Artysta ma na swoim koncie 13 albumów studyjnych, a jego dorobek zamyka płyta „Perfetto”, która ukazała się na rynku muzycznym 12 maja br. i już w pierwszym tygodniu sprzedaży podbiła serca fanów na całym świecie. Materiał na płytę powstał w Los Angeles, Rzymie i Mediolanie., a do współpracy muzyk zaprosił perkusistę – Vinnie Colaiuta (znanego ze współpracy z Joni Mitchell, Herbie Hancockiem, Quincy Jonesem, Leonard Cohenem) oraz gitarzystę Michaela Landau (współpracował z Michaelem Jacksonem, Jamesem Taylorem, Milesem Davisem).

Eros Ramazzotti ma na swoim koncie także wiele nagród m.in. dla Najlepszego Artysty Włoskiego, Najlepszego Artysty Międzynarodowego, Album Roku, Teledysk Roku czy za całokształt twórczości.

Krakowski koncert Erosa Ramazzottiego, który odbędzie się 29 września (wtorek) o godz. 20:00, będzie niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem. Zabrzmią nie tylko dobrze znane „Piu Bella Cosa”, „Se bastasse una Canzone”, ale również najnowsze przeboje: „Alla Fine Del Mondo” czy „Il tempo non sente ragione”.

Bilet na koncert są do nabycia na stronie www.eventim.pl oraz w sieci salonów Empik w całej Polsce. Na wydarzenie zapraszają: Agencja NuCoast Entertainment, Dolphin Touring.