FEEL THE EMOTIONS

14 stycznia 2016

Ostatnie odliczanie przed EHF EURO 2016

W czterech Miastach Gospodarzach: Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku odbyły się dziś (14 stycznia, czwartek) konferencje prasowe zapowiadające rozpoczynające się jutro Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016.

W stolicy Małopolski w konferencji udział wzięli najwyżsi rangą działacze europejskiej federacji handballu (EHF), z jej prezydentem Jeanem Brihaultem, sekretarzem generalnym Michaelem Widererem, szefem mediów J.J. Rowlandem, a także Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki, szef Komitetu Organizacyjnego Marcin Herra oraz Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

– To bardzo ważny moment nie tylko dla piłki ręcznej, ale i dla polskiego sportu w ogóle. Przed nami wspaniała możliwość oglądania widowisk sportowych na najwyższym poziomie. Specjalne podziękowania kieruję dla miast-organizatorów EURO, szczególne uznanie należy się Krakowowi, gdzie jutro zaczynamy mistrzostwa Europy. Życzę wszystkim wielkich emocji i niezapomnianych wrażeń – powiedział prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki.

Organizacja na światowym poziomie

– Mam wielką przyjemność ponownie odwiedzić Kraków – mówił prezydent Jean Brihault. – Polska piłka ręczna ma wspaniałe tradycje, rozwija się w niesamowitym tempie osiągając coraz lepszy poziom, dlatego jestem przekonany, że będzie to jeden z najlepiej zorganizowanych turniejów w historii mistrzostw Europy. Zresztą mistrzostwa Europy w piłce nożnej czy mistrzostwa świata w siatkówce pokazały, że wielkie sportowe wydarzenia Polska organizuje na światowym poziomie.

Najważniejsza hala turnieju

TAURON Arena Kraków będzie główną halą turnieju. Mówił o tym Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, który podkreślił, że w obiekcie zostanie rozegranych aż dziewiętnaście meczów. – Tu będzie grała reprezentacja Polski. Tu także zaplanowano ceremonię otwarcia i zamknięcia mistrzostw.

Prezydent Miasta Krakowa przypomniał także, że TAURON Arena Kraków funkcjonuje od półtora roku. W samym 2015 r. w wydarzeniach kulturalnych i sportowych wzięło udział pół miliona osób. Mówił także o tym, że Miasto dla gości w trakcie imprezy przygotowało szereg udogodnień m.in. związanych z transportem miejskim.

– Życzę wielu sportowych emocji. W czasie wolnym zapraszam do zwiedzania naszych zabytków. Chciałbym, aby osoby, które pierwszy raz do nas przyjadą, aby za jakiś czas ponownie odwiedziły Kraków – dodał Prezydent Jacek Majchrowski.

Do odwiedzin wyjątkowych miejsc zachęcał także Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Szczególnie polecił Kopalnię soli w Wieliczce i przepiękne Tatry. – Zarząd województwa małopolskiego w roku 2012 wyraził wielką radość, że może wesprzeć tak wielką imprezę. Przy tej okazji nie zapominamy o najmłodszych. Zorganizowaliśmy szereg turniejów z udziałem dzieci popularyzujących piłkę ręczną – zauważył marszałek Krupa.

Pierwsze rekordy

Na końcu spotkania głos zabrał szef Komitetu Organizacyjnego Marcin Herra. – Zapowiada się niezwykle podniosła atmosfera i wielkie emocje. Pierwszego dnia turnieju w Krakowie na trybunach zasiądzie 15 tys. widzów. Na pierwsze mecze w Gdańsku i Wrocławiu nie ma już biletów, a w Katowicach sprzedaż sięga 92 procent. Na turniej akredytowała się rekordowa liczba dziennikarzy, wynosząca 1243 osoby. Zgodnie z hasłem mistrzostw „Feel the emotions” („Poczuj emocje”) – powiedział Herra.