FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ W KRAKOWIE

17 maja 2017

20 maja – All is Film Music: 10. FMF Gala Jubileuszowa

21 maja – Titanic – Live in Concert

Muzyka autorstwa trzech zdobywców Oscara: Jana A.P. Kaczmarka, Howarda Shore’a i Johna Williamsa. Ponad siedemdziesiąt premier, przeszło sześciuset gości ze świata muzyki i filmu, osiemnaście koncertów, blisko trzydzieści paneli, warsztatów i spotkań oraz dziewiętnaście sesji nagraniowych. Tak w skrócie przedstawia się tegoroczna, jubileuszowa edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Wydarzenie rozpocznie się w środę (17 maja) i potrwa do 23 maja. Przez dwa dni – 20 i 21 maja FMF będzie gościł w TAURON Arenie Kraków.

All is Film Music

„La La Land” Justina Hurwitza, „Gwiezdne wojny” Johna Williamsa, „Władca Pierścieni” Howarda Shore’a, „Marzyciel” Jana A.P. Kaczmarka, „Dom grozy” Abla Korzeniowskiego, „Incepcja” Hansa Zimmera, „Igrzyska śmierci” Jamesa Newtona Howarda, „Power Rangers” Briana Tylera – kultowe tematy światowego kina zabrzmią 20 maja w TAURON Arenie Kraków, podczas Gali Jubileuszowej FMF „All is Film Music”.

W sobotni wieczór wręczone zostaną także prestiżowe festiwalowe wyróżnienia – Nagroda im. Wojciecha Kilara, statuetka Ambasadora FMF oraz Young Talent Award.

Wszystkie kompozycje usłyszymy w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i chóru Pro Musica Mundi. Całość poprowadzi zdobywca tytułu Ambasadora FMF Diego Navarro oraz goście 10. FMF: Abel Korzeniowski, Jeff Russo i Trevor Morris.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne TUTAJ.

Titanic – Live in Concert

Jedenaście Oscarów, ponad dwa miliardy dolarów przychodów i drugie miejsce na liście najbardziej kasowych filmów w historii kina – to bilans zysków „Titanica” Jamesa Camerona, z muzyką amerykańskiego kompozytora Jamesa Hornera. W dwudziestą rocznicę premiery słynnej superprodukcji, „Titanic Live in Concert” zabrzmi w TAURON Arenie Kraków na zakończenie jubileuszowej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

„Titanic” po raz pierwszy zabrzmi w czysto symfonicznej odsłonie, bez użycia brzmień generowanych komputerowo. Sinfoniettę Cracovię oraz Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej poprowadzi – już po raz ósmy w historii FMF – niezastąpiony Ludwig Wicki; gwiazdą wieczoru będzie Edyta Górniak, która wykona słynny hit Céline Dion.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne TUTAJ.

WARTO WIEDZIEĆ

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Więcej informacji na www.fmf.fm

Informacje o biletach: www.eventim.pl oraz w punktach informacji miejskiej InfoKraków (za wyjątkiem InfoKraków w Balicach).

20 Maja (sobota) – All is Film Music: 10. FMF Gala Jubileuszowa

Koncert rozpocznie się o godz. 18:00, bramy zostaną otwarte o godz. 16:00. Zakończenie koncertu planowane jest na godz. 21:00.

W dniu wydarzenia (20 maja) kasa nr 1 (organizatora) będzie otwarta od godz. 14:00 , kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków)  od godz. 16:00.

Parking i szatnie

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Informacje o parkingu w dniu wydarzenia (21 maja) są dostępne TUTAJ (parking zostanie otwarty o godz. 13:30, o tej samej godzinie zakończy się sprzedaż biletów online). Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ.

W TAURON Arenie Kraków w dniu wydarzenia czynna będzie szatnia (płatna 3 zł; przechowanie bagażu 10 zł), zasady korzystania z szatni są dostępne TUTAJ.

21 maja (niedziela) – Titanic – Live in Concert

Koncert rozpocznie się o godz. 18:00, bramy zostaną otwarte o godz. 16:00. Zakończenie koncertu planowane jest na godz. 22:00.

W dniu wydarzenia kasa nr 1 (organizatora) będzie otwarta od godz. 14:00, kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) od godz. 16:00.

Parking i szatnie

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Informacje o parkingu w dniu wydarzenia są dostępne TUTAJ. (parking zostanie otwarty o godz. 15:00, o tej samej godzinie zakończy się sprzedaż biletów online). Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ.

W TAURON Arenie Kraków w dniu wydarzenia czynna będzie szatnia (płatna 3 zł; przechowanie bagażu 10 zł), zasady korzystania z szatni są dostępne TUTAJ.

CATERING PODCZAS WYDARZENIA

Kawiarnia i ogródek przy Małej Hali

20 i 21 maja (sobota, niedziela), od godz. 13:00, zapraszamy do kawiarni i ogródka przy Małej Hali TAURON Areny Kraków (będą czynne do godziny po zakończeniu FMF-u). Kawiarnia znajduje się w górnej części Małej Hali, a ogródek tuż obok – między Małą Halą a wejściem nr 3 do TAURON Areny Kraków (od strony Parku Lotników Polskich). W ofercie kawiarni znajdują się m.in. aromatyczne kawy i herbaty oraz szeroki wachlarz deserów.

Restauracja dla gości FMF-u

20 i 21 maja wszyscy gości Festiwalu Muzyki Filmowej będą także mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Osoby posiadające bilety na sektory na poziomie A i C aby dojść do restauracji, będą mogły skorzystać z klatek schodowych nr 4 i 7.

Cały czas czynne będą także punkty gastronomicznych zlokalizowanych na poziomie A i C.

Ofertę gastronomiczną w TAURON Arenie Kraków przygotowuje firma Arena Catering (www.arenacatering.pl; www.facebook.com/arenacateringmeta).

Dodatkowe informacje są dostępne TUTAJ.

DOJAZD DO TAURON ARENY KRAKÓW

Wszystkim uczestnikom wydarzeń przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.