FILMOWO W TAURON ARENIE KRAKÓW

25 maja 2015

Koniec maja w TAURON Arenie Kraków będzie bardzo filmowy – wszystko za sprawą Festiwalu Muzyki Filmowej, w ramach którego w TAURON Arenie Kraków odbędą się aż trzy wydarzenia: plenerowy pokaz filmu Jack Strong (29 maja), Międzynarodowa Gala Seriali (30 maja) oraz na wielki finał – Star Trek Live in Concert (31 maja).

            Jack Strong to thriller opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskiego świata. Teraz film, który przedstawia prawdziwą historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego będzie można obejrzeć w wyjątkowym miejscu – przed TAURON Areną Kraków. Plenerowy pokaz odbędzie się 29 maja (piątek) o godz. 21:00. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Krakowa, a w szczególności mieszkańców Czyżyn, czyli najbliższych sąsiadów TAURON Areny Kraków.

Film będzie wyświetlany przed TAURON Areną Kraków na parkingu(od strony Parku Lotników Polskich). Projekcja rozpocznie się o godz. 21:00. Dla widzów organizatorzy przygotują 600 miejsc siedzących (miejsca na widowni będzie można zajmować od godz. 20:00). Wstęp na wydarzenie jest wolny (nie obowiązują wejściówki). Na wydarzenie w TAURON Arenie Kraków zapraszają organizatorzy festiwalu oraz sponsor główny filmu: TAURON Polska Energia.

Dzień później (30 maja, sobota) zapraszamy do TAURON Areny Kraków na Międzynarodową Galę Seriali – koncert na który publiczność Festiwalu Muzyki Filmowej czeka od lat. Najbardziej zajęci kompozytorzy w Hollywood to kompozytorzy telewizyjni, dlatego zaproszenie najważniejszych twórców tego gatunku do Krakowa jest wielkim wydarzeniem. Gala seriali w TAURON Arenie Kraków, która rozpocznie się o godz. 20:00, stanowić będzie przegląd najgłośniejszych tytułów ostatnich lat. Ogłoszone przez organizatorów tytuły to Gra o tron, Rodzina Borgiów, Wikingowie, House of Cards, Downton Abbey, The Dovekeepers, Dexter, The Knick, Lost, Misja Afganistan, Czas honoru, Wataha.

            Wydarzeniem, które zakończy Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie będzie Star Trek Live in Concert – 31 maja (niedziela). Koncert, podczas którego muzyce na żywo będzie towarzyszyć projekcja filmu Star Trek w reżyserii J.J. Abramsa rozpocznie się o godz. 20:00.

Star Trek to jeden z najważniejszych tytułów science fiction. W czasach gdy ludzie zarażeni wizjami Kennedy’ego realizowali sen o podboju kosmosu, załoga statku U.S.S. Enterprise eksplorowała niezbadaną międzygalaktyczną przestrzeń na srebrnym ekranie. Seria Star Trek zajęła szczególne miejsce w kulturze Zachodu, stając się nierozerwalną częścią współczesnej mitologii.

Prezentowany w finale 8. FMF Star Trek (2009) w reżyserii J.J. Abramsa, to głośny prequel i jednocześnie restart serii stworzonej w latach 60-tych ubiegłego stulecia. To kompromis zarówno dla wymagających wyznawców kultowej serii telewizyjnej, jak i możliwość odkrycia świata Roddenberry’ego przez nowych widzów, którym film daje możliwość dołączenia do Gwiezdnej wędrówki bez wymogu znajomości skomplikowanej biografii Kirka i jego przyjaciół. J.J. Abrams w filmie Star Trek (2009), z monumentalną muzyką zdobywcy Oscara Michaela Giacchino, zawraca widzów do początków przygód załogi U.S.S. Enterprise i na nowo łączy losy głównych bohaterów Kirka i Spocka.

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej są: Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.