FINAL SIX LIGI ŚWIATOWEJ W TAURON ARENIE KRAKÓW

18 marca 2016

13-17 lipca 2016 r.

Tegoroczny Final Six Ligi Światowej w Piłce Siatkowej Mężczyzn odbędzie się w dniach: 13-17 lipca w TAURON Arenie Kraków. Polska zorganizuje elitarne zawody już po raz czwarty.

Rozmowy władz Krakowa z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej w sprawie organizacji wydarzenia w Krakowie toczyły się od kilku miesięcy. Przypomnijmy, że FIVB (Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej) przyznała naszej federacji rolę gospodarza turnieju 10 grudnia 2015 r.

Informację o tym, że Kraków będzie gospodarzem Final Six podali we wtorek, 15 marca, podczas konferencji prasowej przed innym wielkim wydarzeniem – Final Four Ligi Mistrzów (16-17 kwietnia, także w TAURON Arenie Kraków) Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu Katarzyna Król oraz Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

Polska zorganizuje elitarne zawody już po raz czwarty, poprzednio czołowe zespoły Ligi Światowej gościły dwukrotnie w katowickim Spodku (2001 i 2007), a raz w gdańskiej Ergo Arenie (2011). Przed pięcioma laty w Gdańsku biało-czerwoni sięgnęli po pierwszy – brązowy – medal LŚ. Rok później w Sofii Polacy wygrali finałowy turniej. W Final Six 2016 podopieczni Stephane’a Antigi mają już zapewniony udział bez względu na wyniki we wcześniejszego etapu zmagań.

Faza interkontynentalna będzie w tym sezonie rozgrywana systemem turniejowym. Nasza reprezentacja zagra 17-19 czerwca w Kaliningradzie z Rosją, Bułgarią i Serbią, 24-26 czerwca w Łodzi z Argentyną, Francją i Rosją, a 1-3 lipca w Nancy z Francją, Belgią i Brazylią.

To już 18. edycja Ligi Światowej, w której polscy siatkarze zadebiutowali w 1998 roku wyjazdowymi meczami z Rosją w Lipiecku.