HANS ZIMMER W TAURON ARENIE KRAKÓW

4 listopada 2015

3 maja 2016 r., godz. 19:00

Światowej sławy kompozytor, twórca muzyki do takich filmów jak: „Gladiator”, „Ostatni Samuraj”, „Król Lew”, „Cienka czerwona linia” czy „Incepcja” – Hans Zimmer przyjeżdża do Polski! 3 maja 2016 r. wystąpi w TAURON Arenie Kraków. Organizatorem wydarzenia jest JVS Group.

Hans Zimmer urodził się w 1957 r. we Frankfurcie nad Menem. Jak sam mówi, z powodu charakteru, który nie uznaje autorytetów, uczył się gry na pianinie tylko przez dwa tygodnie i nie ma muzycznego wykształcenia. Jako nastolatek wyjechał do szkoły w Londynie, gdzie poznał Trevora Horna i Geoffa Downesa, z którymi założył zespół The Buggles.

W świat muzyki filmowej Zimmer wszedł podczas współpracy ze znanym kompozytorem, Stanleyem Myersem. Dla Polaków na pewno interesujący jest fakt, że pierwszą ścieżkę dźwiękową kompozytor napisał do filmu „Fucha” („Moonlighting”) Jerzego Skolimowskiego, opowiadającego o losach czterech robotników, którzy w 1981 r. w Londynie usiłują zarobić na życie. Nie wiedzą, że w kraju został ogłoszony stan wojenny. Główną rolę w filmie zagrał Jeremy Irons.

Człowiek orkiestra

Hans Zimmer określany jest mianem człowieka orkiestry i twórcą nowoczesnego brzmienia muzyki filmowej. Podczas pisania swoich utworów wykazał się błyskotliwością w łączeniu orkiestry z elektronicznym brzmieniem syntezatorów i pracą na komputerach, co później stało się jego cechą rozpoznawczą.

Wielka kariera Hansa Zimmera rozpoczęła się w 1988 r., gdy za ścieżkę dźwiękową do dramatu „Rain Man” otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara. W połowie lat 90. kompozytor zdobył Nagrodę Akademii za muzykę do animowanego filmu Disneya – „Król Lew”. Od tego czasu otrzymywał coraz więcej propozycji. Jest autorem muzyki do takich filmów, jak „Karmazynowy przypływ”, „Cienka czerwona linia”, „Gladiator”, „Ostatni Samuraj”, „Sherlock Holmes” czy „Incepcja”. Skomponował ścieżki dźwiękowe do ponad 150 filmów, ma na koncie m.in. Oskara, dwa Złote Globy i dwie nagrody Grammy.

Do Polski Hans Zimmer przyjedzie z trzema koncertami: 30 kwietnia wystąpi w Gdańsku, 1 maja w Łodzi i 3 maja w TAURON Arenie Kraków. Kompozytorowi towarzyszyć będzie Czech National Symphonic Orchestra.

Bilety na wydarzenie będą dostępne od 9 listopada 2015 r. na stronie www.eventim.pl. Organizatorem wydarzenia jest JVS Group.