HIGH FIVE – MASKOTKA EHF EURO 2016

14 stycznia 2016

Maskotka Men’s EHF EURO 2016 to wizerunek złotej dłoni, na której nie brakuje polskiego akcentu – biało-czerwonej flagi. Jej imię wybrane zostało w konkursie, w którym udział wzięło ponad siedemset osób. Zwycięską propozycją okazało się High Five.

High Five to międzynarodowy gest, często kojarzony ze sportem, który oznacza symboliczne „przybicie piątki”, traktowany również jako powitanie czy podziękowanie. Podczas prezentacji drużyn przed meczem zawodnicy jednego zespołu wymieniają „High Fives” między sobą, a po zakończeniu spotkania „przybijają piątki” z rywalami, dziękując im za grę.

„Come play with us” – hymn EHF EURO 2016

Piosenka „Come Play With Us” w wykonaniu Miki Urbaniak i Michała Urbaniaka jest hymnem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016. Premiera singla odbyła się w przed finałowym spotkaniem Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku.

Singiel „Come Play With Us” jest popowym, zagrzewającym do kibicowania i sportowych zmagań opracowaniem utworu Michała Urbaniaka, który przygotowali Mika Urbaniak i Victor Davies. Mika, która pełni również rolę Ambasadora EURO 2016 nagrała wokal i dodała rap, a Victor dopisał kibicowskie chórki. Posłuchaj: www.youtube.com/watch?v=B6Bb7Lmz188.