HOKEJOWA LIGA MISTRZÓW

19 sierpnia 2016

Drużyna ze Szwecji Färjestad BK pokonała Comarch Cracovię 5:1 w drugim ze spotkań Hokejowej Ligi Mistrzów, które w piątek (19 sierpnia) odbyło się w TAURON Arenie Kraków.

W pierwszym ze spotkań, które odbyło sie 17 sierpnia (środa) także w TAURON Arenie Kraków krakowska drużyna uległa zawodnikom Sparty Praga 7:2. Okazję do rewanżu Mistrz Polski będzie miał już 26 sierpnia w Pradze.

Debiut w Lidze Mistrzów

Comarch Cracovia jest pierwszym polskim klubem, który bierze udział w elitarnych rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów. Szef CHL Martin Bauman już po pierwszym  meczu powiedział, że jest pod dużym wrażeniem miejsca, w którym zostało rozegrane spotkanie, a także ilości kibiców, którzy przyszli dopingowac Cracovię (zobacz wywiad: www.youtube.com/watch?v=1cVOKAiIl18).

Podobne zdanie miał też trener czeskiej drużyny Jiří Kalous po środowym spotkaniu. – Organizacja meczu była świetna, super się grało na TAURON Arenie Kraków. Bardzo miłym zaskoczeniem było to, że przybyło na mecz mnóstwo kibiców, zarówno Cracovii, jak i Sparty. Wierzę, że w Pradze będzie podobna atmosfera jak tutaj – powiedział.

Przypomnijmy, że TAURON Arena Kraków gościła zawodników Comarch Cracovii już po raz trzeci – w 2014 r. zespół brał udział w turnieju finałowym Pucharu Polski, a w kwietniu 2015 r. wielu zawodników Comarch Cracovii reprezentowało Polskę podczas Mistrzostw Świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie.