HOKEJOWA LIGA MISTRZÓW I LODOWISKO W TAURON ARENIE KRAKÓW

11 lipca 2016

17 i 19 sierpnia 2016 r. Comarch Cracovia rozegra w TAURON Arenie Kraków dwa spotkania w ramach hokejowej Ligi Mistrzów! To nie koniec dobrych wiadomości – zanim Mistrzowie Polski wejdą na lód będą z niego mogli skorzystać mieszkańcy Krakowa, dla których uruchomiona zostanie ślizgawka.

O tym, że w TAURON Arenie Kraków zostaną rozegrane dwa spotkania fazy grupowej najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie poinformowali podczas poniedziałkowej (11 lipca) konferencji prasowej: Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Jakub Tabisz – Wiceprezes Zarządu MKS Cracovia SSA i Małgorzata Marcińska – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta SA. W konferencji udział wzięli również Rudolf Roháček – trener drużyny hokejowej Comarch Cracovii oraz Rafał Radziszewski – bramkarz Comarch Cracovii i reprezentant Polski w hokeju na lodzie.

Dziękuję za pomoc w organizacji hokejowej LM. To dla nas wielkie wydarzenie. Jako pierwszy polski klub możemy uczestniczyć w takich elitarnych rozgrywkach. Mam nadzieję, że sprostamy zadaniu. Zapraszamy kibiców, nie tylko z Krakowa, ale z Małopolski i całego kraju do TAURON Areny Kraków – powiedział Jakub Tabisz, Wiceprezes Zarządu MKS Cracovia SSA.

17 sierpnia (środa) Comarch Cracovia zagra ze słynną czeską Spartą Praga, a dwa dni później (19 sierpnia) podopieczni trenera Rudolfa Roháčka zmierzą się z najlepszą drużyną w historii szwedzkiej SHL – Färjestad BK. Sprzedaż biletów powinna rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu na portalu ebilet.pl. Najtańsze wejściówki na oba mecze mają kosztować 22 zł, a na pojedyncze spotkanie 15 zł.

Lodowisko dla każdego

– Cieszę się że najlepsza polska drużyna – Comarch Cracovia – zagra w swoim mieście, w największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej. Jestem przekonana, że TAURON Arena Kraków przyniesie naszym zawodnikom szczęście i tego im życzę – powiedziałam Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej obiektem.

– W związku z tym wydarzeniem mam też dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach. W pierwszym tygodniu sierpnia lodowisko w TAURON Arenie Kraków zostanie udostępnione mieszkańcom Krakowa i wszystkim chętnym osobom, które odwiedzą nasze miasto. Szczegółowe informacje dotyczące terminów, godzin otwarcia oraz biletów podamy w ciągu najbliższych dni – zapowiedziała Prezes Małgorzata Marcińska.

Warto wiedzieć

Przypomnijmy, że do tej pory lodowisko w TAURON Arenie Kraków było udostępniane mieszkańcom trzykrotnie: w lipcu 2014 r., na przełomie grudnia 2014 r. i stycznia 2015 r.  oraz w maju 2015 r. Z oferty skorzystało łącznie blisko 60 tys. osób.

Dwukrotnie lodowisko zostało udostępnione w związku z organizacją w TAURON Arenie Kraków imprez hokejowych. W grudniu 2014 r. był to turniej finałowy Pucharu Polski (jedną z drużyn biorących w nim udział była oczywiście Comarch Cracovia). W maju 2015 r. lodowisko otwarto po zakończeniu Mistrzostw Świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie (Polskę reprezentowało wówczas wielu zawodników Comarch Cracovii).