Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy - 23 lipca 2022 r. - niezbędnik

22 lipca 2022

godz. 10:00 – otwarcie bram

godz. 12:00 – rozpoczęcie wydarzenia

godz. 14:30 – zakończenie wydarzenia

„Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy” to unikatowe w skali całego świata charytatywne wydarzenie sportowe – w tym samym czasie na korcie będzie można zobaczyć najlepszych tenisistów z Polski i Ukrainy. Zmierzą się, by poprzez siłę sportu zbierać środki na pomoc Ukrainkom i Ukraińcom w czasie wciąż trwającej wojny. Najlepsza tenisistka świata, Iga Świątek, rozegra jeden set singla z Agnieszką Radwańską. W pokazowym meczu miksta zmierzą się dwa duety: ukraiński tenisista Serhij Stachowski i Agnieszka Radwańska oraz Iga Świątek i doskonale rokujący polski junior Martyn Pawelski.

Wydarzenie rozpocznie się już o godzinie 12.00 niespodzianką artystyczną, którą Iga Świątek i jej zespół wraz z Event-Factory (organizatorzy meczu) przygotowali dla wszystkich, którzy zdecydowali się kupić bilety. Całkowity dochód z ich sprzedaż trafi do trzech organizacji, które od początku wojny w Ukrainie niosą pomoc najbardziej potrzebującym. United 24 to oficjalny fundusz pomocowy Ukrainy, który w ramach zebranych środków zapewni pomoc medyczną dzieciom, UNICEF Polska wspiera najmłodszych mieszkańców Ukrainy, którzy przebywają obecnie w Polsce, zaś fundacja Elivy Stivoliny – ukraińskiej tenisistki, która będzie sędziowała pokazowe mecze – pomaga bezpośrednio tenisistom i ich rodzinom, które uciekają przed wojną. To do nich trafią wszystkie środki, które zostaną zebrane w trakcie wydarzenia. Gościem specjalnym wydarzenia będzie były ukraiński piłkarz i oficjalny ambasador United 24 Andrij Szewczenko.

WARTO WIEDZIEĆ

 Regulamin imprezy jest dostępny TUTAJ.

Wejścia do obiektu: nr 1, 2 i 4.

Link do sprzedaży biletów na www.igaswiatek.pl

W dniu wydarzenia czynna będzie kasa nr 1 (organizatora). Kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) będzie czynna od godz. 9:30.

Parking

W dniu wydarzenia dostępny będzie parking płatny 40 zł na miejscu (gotówką lub kartą) i 35 zł w przypadku wcześniejszego zakupu przez internet (sprawdź TUTAJ) Parkingi będą czynne od godz. 9:00. 

Gastronomia

Restauracja Północna dostępna również dla poziomu A i C (windy i klatki schodowe nr 4 oraz 7) – czynna od otwarcia bram.
Arena Coffee i Arena Garden w tym dniu będą dostępne wyłącznie dla uczestników plenerowego koncertu w ramach AreNy Lato (będą czynne od godz. 17:00.

Szatnie

W dniu wydarzenia szatnie nie będą dostępne.

Bankomat

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest bankomat – we foyer obiektu przy Recepcji Głównej.

Dojazd komunikacją miejską

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stroniewww.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju

TAURON Arena Kraków Wieczysta

TAURON Arena Kraków (przystanek autobusowy pod samym obiektem)

Wzmocnienie komunikacji

W związku z odbywającymi się w TAURON Arenie Kraków wydarzeniami 23 lipca (sobota) w rejon areny skierowane zostaną dodatkowe rezerwowe tramwaje. W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których, po zakończeniu wydarzeń, obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów.

***

Organizatorzy: Iga Świątek wraz z zespołem, event-factory

Patroni medialni: TVP Sport, RMF, Onet, AMS

Sponsor główny: PZU

Sponsor: KGHM, Circle K, Wasa, PGNiG

Gospodarz wydarzenia: Miasto Kraków

Partnerzy: TAURON Dystrybucja S.A., Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Ticketmaster

Partnerzy techniczni: Polski Związek Tenisowy, ASICS, Tecnifibre