IL DIVO W TAURON ARENIE KRAKÓW

16 listopada 2015

31 maja 2016 r.

AMOR & PASION TOUR 2016

LATIN LOVE SONGS & ALL YOUR FAVOURITE HITS

 

Carlos, Urs, David i Seb z przyjemnością informują, że w ramach trasy AMOR & PASION zagrają w Polsce w przyszłym roku. Na koncercie, który odbędzie się 31 maja w TAURON Arenie Kraków, zaprezentują utwory z nowego, wyczekiwanego albumu oraz swoje największe hity. Sprzedaż biletów rusza w piątek, 20 listopada o godz. 10:00 na www.LiveNation.pl.

Trasa promować będzie z niecierpliwością wyczekiwany przez fanów nowy album, który ukaże się 27 listopada nakładem Syco Music.

AMOR & PASION to siódmy studyjny album Il Divo, a zarazem najbardziej ambitny. Współpraca z kolumbijskim producentem i wielokrotnym zwycięzcą Latin Grammy Award® Julio Reyes Copello zaowocowała 12 nowymi piosenkami Il Divo, które obejmują stulecie tradycyjnego tango, dymiącego bolero i klasycznego mambo. Klimat i zmysłowe rytmy Hiszpanii, Kuby, Argentyny i Meksyku zapowiadają kompletnie inną trasę Il Divo. David Miller mówi „Jeśli słuchając piosenek z albumu AMOR & PASION będziesz chciał tańczyć, poczekaj na to, co przyniesie trasa! To będzie wielki miks tango, rumby, bolero, mambo i oczywiście Twoich ulubionych standardów Il Divo. Spędź z nami wieczór i pozwól miłości i pasji wypełnić Twoje serce”.

Piąta światowa trasa

Na nowej płycie usłyszymy w większości bardzo znane hity, np. Julio Iglesiasa – A Las Mujeres Que Yo Ame (To All the Girls I’ve Loved Before) oraz Glorii Estefan – Si Voy A Perderte (Don’t Wanna Lose You) a także Himno De La Alegria – łacińską wersję Ody do radości Beethovena czy jedno z najbardziej klasycznych tang – napisane w 1935 roku i wykorzystane w filmach „Lista Schindlera” i „Zapach kobiety”.

O nadchodzących płycie i trasie Sebastien mówi: „W studiu, śpiewając każdy kawałek, naprawdę chciałem tańczyć. Jakkolwiek to banalnie nie zabrzmi – kocham każdą z tych piosenek. Jesteśmy podekscytowani na myśl o wyruszeniu w trasę z Amor & Pasion, to będzie nasza piąta światowa trasa. Może wreszcie potańczymy!”.

30 milionów sprzedanych płyt

Stworzona przez Simona Cowell w 2003 roku grupa Il Divo (Urs Buhler, Sebastien Izambard, Carlos Marin i David Miller) zainicjowała zupełnie nowy gatunek muzyczny swoim nowatorskim, debiutanckim albumem. Grupa osiągnęła niespotykany sukces na cały świecie: sprzedała 30 milionów albumów, uzyskała 160 złotych i platynowych płyt w ponad 33 krajach i wyprzedała wszystkie cztery dotychczasowe trasy koncertowe.

Il Divo wydało dotychczas 6 płyt: Il Divo (2004), Ancora (2005), Siempre (2006), The Promise (2008), Wicked Game (2011) oraz A Musical Affair (2013).

Nieustająco uznawany za najbardziej oryginalny i najlepszy klasyczny zespół wszechczasów Il Divo podczas trasy zaplanowanej na 2016 rok wykonywać będą nowe utwory oraz ich najbardziej lubiane przez fanów dotychczasowe hity.

Bilety na koncert trafią do sprzedaży w piątek 20 listopada o godz. 10.00 na www.LiveNation.pl. Organizatorem wydarzenia jest Live Nation. Dodatkowe informacje o grupie Il Divo są dostępne na stronie: www.ildivo.com.

 

Nowy album studyjny Il Divo „AMOR & PASION” będzie  dostępny od 27 listopada

Zobacz zapowiedź albumu

tracklisting:

1) Por Una Cabeza

2) Abrázame

3) Don’t Wanna Lose You (Si Voy A Perderte)

4) Quizás, Quizás, Quizás (Perhaps, Perhaps, Perhaps)

5) Bésame Mucho

6) Quién Será (Sway)

7) Volver

8) Historia De Un Amor

9) Eres Tu

10) Contigo En La Distancia

11) To All The Girls I’ve Loved Before (A Las Mujeres Que Amé)

12) Himno de la Alegría (Ode To Joy)