INLINE ALPINE – SPORT DLA KAŻDEGO

7 lipca 2016

9 lipca (sobota)

godz. 9:00-13:00

Zapraszamy na kolejne warsztaty Inline alpine organizowane z inicjatywy IASW (Inline Alpine South Workshop) w Małopolsce. Zajęcia przy TAURON Arenie Kraków rozpoczną się w sobotę (9 lipca) o godz. 9:00 i potrwają do godz. 13:00. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.iasw.pl. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy za pośrednictwem adresu mailowego iasw@itiu.pl.

Inline alpine, czyli uliczny slalom na łyżworolkach to dyscyplina sportu, która zyskuje coraz więcej zwolenników w naszym kraju. Spotkania przy TAURON Arenie Kraków odbywają się zarówno na dużym slalomie szkoleniowym (takim, jak dla narciarzy), jak również na niskim slalomie, przeznaczonym do ćwiczeń podstawowych oraz wyrobienia i utrwalenia techniki uprawniającej do dalszych ćwiczeń na slalomie szkoleniowym.

Kilka sportów w jednym

Inline alpine, czyli slalom bez śniegu łączy w sobie wiele cech sportów narciarskich oraz wrotkarskich. Jest doskonałą formą przygotowania się do sezonu zimowego dla narciarzy, ale także daje możliwość jeżdżącym na rolkach na poznanie kolejnych technik, których być może nie praktykowali do tej pory.

Ze względu na charakterystykę tej dyscypliny, obowiązkowymi elementami wyposażenia ćwiczących są kaski, wszelkie ochraniacze oraz gardy. Ze względu na narciarski charakter ćwiczeń slalomowych nieodzownym elementem są także kijki narciarskie, choć nie są obowiązkowe szczególnie u rozpoczynających przygodę z tą dyscypliną. Również poziom trudności ustawienia slalomów jest adekwatny do parametrów miejsca ćwiczeń, a także poziomu umiejętności uczestników.

IASW otrzymał już oficjalny patronat Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego (SITN PZN), a także Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich (PZSW). Współpracuje też z Krakowskim Klubem Narciarskim LIDER. Wspólnie z ISAW ćwiczą również: Szkoła Narciarska GLOSKI, inline-alpine.pl, Krakowski Klub Freestylowy, Klub Narciarski SKILLZ, Klub Narciarski Skimka, Treningi na Tyczkach, WhiteSports, Klub Narciarski YETI.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.iasw.pl, a także na www.facebook.com/iasworkshop.