Iron Maiden ogłaszają pierwsze koncerty 2023 roku w ramach trasy The Future Past Tour

6 października 2022

13 czerwca 2023 roku zespół wystąpi w TAURON Arenie Kraków

Zespół wykona utwory z najnowszego albumu Senjutsu, nie zabraknie utworów z kultowej płyty Somewhere In Time z 1986 roku i innych klasycznych kawałków.

13.06.2023 – TAURON Arena Kraków

Bilety w sprzedaży ogólnej od 14.10.2022 na LIVENATION.PL

Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy: środa, 12 października od godz. 12:00

Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster: czwartek, 13 października od godz. 12:00

Bilety w sprzedaży ogólnej: piątek, 14 października od godz. 12:00

IRON MAIDEN wyruszy w trasę koncertową po Europie latem 2023 roku i wystąpi 13 czerwca w TAURON Arenie Kraków. Trasa THE FUTURE PAST TOUR zawierać będzie wcześniej niewykonywane utwory z ostatniego studyjnego albumu zespołu – Senjutsu, a także skupi się na kultowej płycie Somewhere In Time z 1986 roku oraz innych klasycznych kawałkach.

Założyciel i basista Steve Harris mówi:

„Po wydaniu naszego ostatniego albumu Senjutsu uaktualniliśmy nieco obecną trasę Legacy of the Beast Tour otwierając występ pierwszymi trzema utworami z tego albumu, w scenerii Japońskiego Pałacu. Ponieważ nie ma sensu powtarzać tego podczas trasy z albumem Senjutsu, pomyśleliśmy o innych opcjach i zdecydowaliśmy się na powrót do Somewhere In Time, ponieważ nie była ona uwzględniona w różnych historycznych trasach, które graliśmy przez lata. Były one oparte na naszych nagraniach z koncertów z lat 80., a niestety nie nakręciliśmy tej trasy (wina menadżera!!). Przez lata mieliśmy mnóstwo próśb od fanów o utwory z tej płyty, więc teraz zamierzamy je zagrać, plus oczywiście kilka innych, które wiemy, że wam się spodobają! Będzie to również szczególnie satysfakcjonujące, że w końcu będziemy mogli zagrać niektóre z bardziej epickich utworów z Senjutsu, długo musieliśmy na to czekać! 2023 rok to będzie ekscytujący czas i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wszystkich fanów w Polsce i w całej Europie”.

Manager, Rod Smallwood dodaje:

„To połączenie dwóch albumów w naszym odczuciu jest bardzo ekscytujące. Wiemy, że fani chcą usłyszeć te epickie kawałki ze Senjutsu po raz pierwszy na żywo i pomyśleliśmy, że łącząc je z tak ikonicznym albumem, jak Somewhere In Time, stworzy to kolejną naprawdę wyjątkową trasę dla starych i nowych fanów! Oczywiście w przypadku trasy promującej nowy album w Europie wrócimy w dużej mierze do względnej intymności aren i wiemy, że fani również będą z tego powodu bardzo zadowoleni!”

Zespół jest obecnie w Ameryce Północnej w końcowym etapie swojej spektakularnej trasy Legacy Of The Beast World Tour, przerwanej na dwa lata przez Covid, z wieloma koncertami dwukrotnie przekładanymi. Trasa rozpoczęła się w Tallinie w Estonii w maju 2018 roku, gdzie odbył się pierwszy ze 139 koncertów rozłożonych na 33 kraje. Do ostatniego koncertu w Tampie na Florydzie 27 października tego roku zespół zagra dla ponad TRZECH MILIONÓW fanów na tej niesamowitej światowej trasie.

Inne europejskie daty koncertów, również ogłoszone dzisiaj:

JUN 19           HALLENSTADION, ZURICH, SWITZERLAND

JUN 24           3 ARENA, DUBLIN, IRELAND

JUN 26           OVO HYDRO, GLASGOW, SCOTLAND

JUN 28           FIRST DIRECT ARENA, LEEDS, ENGLAND

JUN 30           AO ARENA, MANCHESTER, ENGLAND

JUL 03            MOTORPOINT ARENA, NOTTINGHAM, ENGLAND

JUL 04            UTILITA ARENA, BIRMINGHAM, ENGLAND

JUL 07            O2 ARENA, LONDON, ENGLAND

JUL 11            ZIGGO DOME, AMSTERDAM, THE NETHERLANDS

JUL 13            SPORTPALEIS, ANTWERP, BELGIUM

JUL 15            THE RETURN OF THE GODS FESTIVAL, MILAN, ITALY

Kolejne terminy THE FUTURE PAST TOUR zostaną ogłoszone wkrótce. Bądź na bieżąco: www.ironmaiden.com

Senjutsu zadebiutowało na #1 na listach przebojów w 27 krajach w momencie premiery we wrześniu 2021 roku: Austria, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Boliwia, Chile, Chorwacja, Kolumbia, Finlandia, Grecja, Niemcy, Węgry, Indie*, Indonezja*, Włochy, Korea, Malezja*, Meksyk, Portugalia, Rumunia*, Rosja, Południowa Afryka*, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Tajlandia* i Turcja (* = Apple metal chart, ponieważ na tych rynkach nie ma fizycznych/detalicznych list przebojów – tylko cyfrowe), #2 w Wielkiej Brytanii, Czechach, Francji, Japonii, Holandii #3 w Australii, Irlandii i USA (najwyższe w historii miejsce Billboard dla IM tutaj), #5 w Argentynie, Danii i Norwegii.