Jak zima to tylko w TAURON Arenie Kraków!

27 listopada 2023

Przed nami kolejna odsłona Zimowej Areny, czyli moc atrakcji dla całej rodziny!

Plenerowe lodowisko z bezpłatnymi godzinami dla dzieci i młodzieży, tory curlingowe na parkingu podziemnym areny, świąteczne warsztaty dla najmłodszych oraz Xplore Dome – widowisko multimedialne, które „wciągnie” widzów w wirtualną rzeczywistość i zabierze ich w podróż dookoła świata – to atrakcje, z których w tym sezonie będzie można skorzystać w największej zimowej strefie w Krakowie!

24 listopada (piątek) na konferencji prasowej w TAURON Arenie Kraków o Zimowej Arenie i tym co przygotowano dla krakowian opowiadali: Andrzej Kulig – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej, Małgorzata Marcińska – Prezes Zarządu Areny Kraków S.A., Krzysztof Kowal –Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Izabela Macina – Krakowski Klub Curlingowy, Natalia Hamryszak – przedstawiciel Polidomes International oraz Włodzimierz Leksa – Prezes Zarządu Meta sp. z o.o.

Pora wyjąć łyżwy z szafy

Lodowisko przy TAURON Arenie Kraków to jedna z najpopularniejszych zimowych atrakcji TAURON Areny Kraków. W ubiegłym sezonie skorzystało z niego ponad 16 tys. osób. W tym roku ślizgawki w zimowej scenerii Parku Lotników Polskich rozpoczynamy 1 grudnia (piątek) o godz. 19:00. Lodowisko będzie czynne do 25 lutego 2024 roku, czyli do końca ferii zimowych.

Dzięki współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej, 2 grudnia 2023 roku i od 4 grudnia do 9 lutego 2024 roku, dzieci i młodzież szkolna z Krakowa, w wybranych godzinach, będą mogli skorzystać z lodowiska bezpłatnie.

Akcja będzie obowiązywała w dni powszednie (w godz. 9:00-16:00). Wstęp będzie możliwy za okazaniem legitymacji szkolnej. Z akcji będą mogły również skorzystać przedszkolaki – pod okiem rodziców. Pozostałe zainteresowane osoby, w tym samym czasie, będą mogły kupić bilet na lodowisko. Szczegółowe informacje dotyczące biletów oraz godzin funkcjonowania lodowiska będą dostępne na stronie www.tauronarenakrakow.pl/lodowisko-w-tauron-arenie-krakow-sezon-2023-2024.

Mikołajki na lodowisku

6 grudnia (środa), między godziną 16:30 a 18:30, zapraszamy na Mikołajkowe atrakcje. Świętowanie rozpoczniemy 15-minutowym pokazem łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu łyżwiarzy grupy pokazowej Walley Ice Story. W programie będzie też nauka jazdy na łyżwach, gry i zabawy z elfami i reniferami, czyli aktywności dla małych i dużych na każdym poziomie zaawansowania. Święty Mikołaj na łyżwach pomoże chętnym postawić pierwsze kroki na lodzie, a bardziej zaawansowanym podszkolić technikę jazdy. A na koniec trenerzy zaproszą wszystkich do nauki wspólnego świątecznego układu choreograficznego.

Tego samego dnia (6 grudnia) zapraszamy na Mikołajkowe zwiedzanie TAURON Areny Kraków. Zaczynamy o godz. 15:00 w recepcji Małej Hali. Bilety można kupić wcześniej za pośrednictwem strony https://sklep.arenakrakow.pl/.

Animacje i zajęcia z instruktorami

W każdą środę, podczas IV tury lodowiska (godz. 16:30-18:30) zapraszamy na animacje z instruktorami Walley Ice Story. W sezonie 2023/2024 możliwe będą także płatne lekcje jazdy na łyżwach z trenerami Walley Ice Story oraz Pro Sport dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych (obowiązują wcześniejsze zapisy).

Na lodowisku będziemy także obchodzić Dzień Babci i Dziadka, a 14 lutego 2024 r. zapraszamy zakochanych i poszukujących miłości na Czekoladowe Walentynki.

W drugim tygodniu ferii Walley Ice Story planują aktywności dla młodzieży szkolnej w godz. 8:00-16:00 – codzienne zajęcia na lodowisku oraz dodatkowe atrakcje m.in. zwiedzanie TAURON Areny Kraków.

Przygoda z curlingiem

Osoby lubiące wyzwania zapraszamy do odkrywania tajników curlingu pod okiem profesjonalnych trenerów z Krakowskiego Klubu Curlingowego. Tory curlingowe, już po raz trzeci, pojawią się na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków. Będą działały od 6 grudnia 2023 roku (środa) do 24 marca 2024 roku. Z torów będzie można korzystać w dwóch formach: indywidualnych zajęć otwartych z instruktorem oraz wynajęcia torów na wyłączność. Informacje o rezerwacji miejsc i biletach można znaleźć na stronie http://curlingwkrakowie.pl/.

Krakowski Klub Curlingowy zaprasza także na dodatkowe wydarzenia, m.in. bezpłatne treningi otwarte. Najbliższe z nich odbędą się 6, 7 i 8 grudnia 2023 roku (środa, czwartek, piątek) w godz. 17:00-19:00 oraz 9 i 10 grudnia 2023 roku (sobota, niedziela) w godz. 14:00-16:00. W tych dniach będzie można także zapisać się do Klubu – 16 grudnia (sobota) rozpoczną się szkolenia dla nowych curlerów.

W dniach 17 i 18 lutego 2024 roku planowane są zajęcia w ramach „Ferii z curlingiem”. Klub planuje też rozgrywki Ligi Par, Ligi KKC oraz Turniej Juniorów.

Xplore Dome – widowisko jakiego nie było!

W grudniu przy TAURON Arenie Kraków pojawi się jeszcze jedna atrakcja: Xplore Dome, czyli unikalna przestrzeń multimedialna, w której zaprezentowana zostanie „Travel Salad” (Podróżnicza Sałatka) – niezwykły film, który zabierze widzów w wirtualną podróż dookoła świata. Narracja znanej osobowości, Krystyny Czubówny, doda tej przygodzie wyjątkowego charakteru.

W Xplore Dome dzięki zaawansowanej technologii multimedialnej, odwiedzający będą mogli przenieść się do najbardziej odległych i egzotycznych zakątków globu, doświadczając ich piękna i różnorodności, z niespotykaną dotąd intensywnością. To miejsce, gdzie każdy będzie mógł poczuć się jak prawdziwy podróżnik, inspirując się i odkrywając świat w nowy, fascynujący sposób.

Przy TAURON Arenie Kraków staną trzy tematyczne kopuły sferyczne, w każdej z nich na widzów czekać będzie inna przygoda. Interaktywne atrakcje rozszerzonej rzeczywistości (AR) i efekty świetlne sprawią, że każda minuta w światach Xplore Dome będzie niezapomniana.

Xplore Dome będzie otwarty przez siedem dni w tygodniu w godz. 9:00-21:00. Otwarcie planowane jest na ostatnie dni grudnia. Informacje dodatkowe będą dostępne wkrótce na stronie: https://xploredome.com/.

W świątecznym klimacie

Zima z pewnością kojarzy się wszystkim ze Świętami Bożego Narodzenia. Z tej okazji strefa Arena Garden zyska świąteczny wygląd. Tradycyjnie pojawią się w niej choinki, świąteczne ozdoby i światełka.

W Arena Coffee w Małej Hali będzie można spędzić wolny czas przy kominkach otulonych zielenią, przywołujące na myśl wspomnienia świątecznych wizyt u rodziców i dziadków. Amatorzy aromatycznej kawy, gorącej czekolady i pysznych koktajli będą mogli odwiedzać kawiarnię od poniedziałku do czwartku w godz. 16:00-22:00 i od piątku do niedzieli od godz. 16:00 do północy. W każdą środę o godz. 20:00 zapraszamy na PubQuiz.

W strefie food trucków będzie można odwiedzić: Królestwo Frytek z menu wzbogaconym o American Corn Dog, Burger Truck’a ze specjalnością sezonu: burgerem z oscypkiem i żurawiną. Będzie też Słodziak oferujący klasyczne churrosy, gorącą czekoladę i nowość: Bananowe Corn Dogi oraz stoisko z zimnymi i ciepłymi napojami. Strefa będzie czynna w piątki w godz. 14:00-18:00, w weekendy w godz. 11:00-18:00 oraz w dni, w których organizowane będą wydarzenia w Arenie Głównej.

Dekorujemy pierniczki i świąteczne ozdoby

Arena Coffee w Małej Hali to idealne miejsce do organizacji warsztatów dla dzieci i dorosłych. W programie na najbliższe tygodnie znalazły się: warsztaty dekorowania pierniczków (3 grudnia, niedziela, godz. 14:30), świąteczne warsztaty tworzenia ozdób drewnianych z Doris Events (10 grudnia, niedziela, godz. 14:30), warsztaty dekorowanie kartek świątecznych z Doris Events (17 grudnia, niedziela, godz. 14:30). Zapraszamy także na warsztaty ukulele i grania kolęd (12 grudnia, wtorek, godz. 18:00). Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.facebook.com/ArenaGardenKrakow.

Tymczasem wewnątrz areny

Gdy jedni będą jeździć na łyżwach i odkrywać Xplore Dome inni będą brali udział w wydarzeniach, które cały czas odbywają w Arenie Głównej i Małej Hali. W nadchodzących zimowych miesiącach zapraszamy na wydarzenia sportowe: Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro (9.12), Freestyle Heroes (17.02), CAVALIADĘ Kraków 2024 (22-25.02), koncerty: Jasona Derulo (11.12), Christmas Time Concert (29.12), Dody (6.01), Zadzwońcie po milicję! (20 stycznia), a także na XXIII Małopolskie Targi Ślubne (28.01). Pełen kalendarz imprez jest dostępny na stronie www.tauronarenakrakow.pl.