JAMES NEWTON HOWARD

27 listopada 2017

To jeden z najbardziej cenionych i wszechstronnych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. James Newton Howard – autor niezapomnianej muzyki do serii Igrzyska śmierci, hitów Szósty Zmysł i King Kong, komedii romantycznych Pretty Women i Mój chłopak się żeni i wielu innych 26 listopada (niedziela) wystąpił w TAURON Arenie Kraków.

Amerykański muzyk i kompozytor James Newton Howard jest jednym z najbardziej utytułowanych kompozytorów filmowych naszych czasów. Współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami światowego kina. Jego kompozycje, uzupełniają najpopularniejsze filmy hollywoodzkie. Każdego roku do kin wchodzi kilka superprodukcji ze wspaniałymi ścieżkami dźwiękowymi jego autorstwa.

30 lat na muzycznej scenie

James Newton Howard działa na scenie muzycznej od trzydziestu lat. Otrzymał osiem nominacji do Oscara, cztery nominacje do Grammy i Złotych Globów. W trakcie swojej kariery napisał muzykę do ponad 120 filmów różnych gatunków filmowych. W jego dorobku znajdują się urzekające kompozycje, które wzbogacają dramatyczne sceny, ale także romantyczne i melancholijne melodie. Podczas światowej trasy koncertowej występuje wspólnie z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną.

Organizatorem wydarzenia była agencja JVS Group.