JAMES NEWTON HOWARD W POLSCE!

5 grudnia 2016

Wybitny kompozytor muzyki filmowej wystąpi w TAURON Arenie Kraków 26 listopada 2017 r.

Jeden z najbardziej cenionych i wszechstronnych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej, James Newton Howard zagra w Polsce jesienią 2017 r. Autorem niezapomnianej muzyki do serii Igrzyska śmierci, hitów Szósty Zmysł i King Kong, komedii romantycznych Pretty Women i Mój chłopak się żeni i wielu innych 26 listopada wystąpi w TAURON Arenie Kraków.

Amerykański muzyk i kompozytor James Newton Howard jest jednym z najbardziej utytułowanych kompozytorów filmowych naszych czasów. Współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami światowego kina. Jego kompozycje, uzupełniają najpopularniejsze filmy hollywoodzkie. Każdego roku do kin wchodzi kilka superprodukcji ze wspaniałymi ścieżkami dźwiękowymi jego autorstwa.  W tym roku był to m.in. film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

30 lat na muzycznej scenie

James Newton Howard działa na scenie muzycznej od trzydziestu lat. Otrzymał osiem nominacji do Oscara, cztery nominacje do Grammy i Złotych Globów. W trakcie swojej kariery napisał muzykę do ponad 120 filmów różnych gatunków filmowych. W jego dorobku znajdują się urzekające kompozycje, które wzbogacają dramatyczne sceny, ale także romantyczne i melancholijne melodie.

Podczas światowej trasy koncertowej wystąpi wspólnie z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną. „Spotkałem się w Pradze z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, z którą będę występował podczas mojej trasy koncertowej. Polecił mi ją mój przyjaciel i kompozytor Hans Zimmer, który już z nią koncertował. To jest wybitna orkiestra!” – powiedział Howard.

Warto wiedzieć

Koncert Jamesa Newtona Howarda odbędzie się 26 listopada o godz. 19:00, w TAURON Arenie Kraków.

Organizatorem wydarzenia jest JVS Group.

Bilety są do nabycia na www.eventim.pl

Więcej informacji na: www.jvsgroup.pl / facebook.com (JVS Group PL).

W Polsce koncerty Jamesa Newtona Howarda odbędą się w Krakowie i w Warszawie.