JERZY TRELA W NAJNOWSZYM PROJEKCIE ZBIGNIEWA PREISNERA

15 marca 2019

50 lat na scenie, blisko setka ról filmowych, sto pięćdziesiąt w Teatrze Telewizji, setka kreacji teatralnych, 40 prestiżowych nagród i wyróżnień oraz większość życia poświęcona aktorstwu. Jerzy Trela to twarz jedna na milion, głos jeden na setki tysięcy i niekwestionowana legenda polskiego kina. Wybitny polski, który wystąpi podczas jubileuszowego koncertu Zbigniewa Preisnera, 5 października w TAURON Arenie Kraków. Preisner’s Music z okazji jubileuszu kompozytora zapowiada się jako jedna z najciekawszych propozycji artystycznych tego roku!

Nie ma przypadku tam, gdzie spotykają się dwie tak bardzo do siebie podobne osobowości, dwa tak ogromne talenty, ludzie, którzy w tak wielkim stopniu oddali swoje życie sztuce. Nic więc dziwnego, że zrodziło to prawdziwą przyjaźń i doprowadziło do współpracy obu panów przy projekcie „Wielkie Monologi”, których autorem był sam Jerzy Trela, a o oprawę muzyczną zadbał właśnie Zbigniew Preisner. Teraz obaj znów poczuli potrzebę, by stworzyć ponownie wspólne dzieło artystyczne, ponieważ Jerzy Trela po raz kolejny, z wielką chęcią przyjął propozycję współpracy od wielkiego, polskiego kompozytora.

– Zbigniew Preisner. Zbyszek Preisner. Kochany, cudowny człowiek. Dobry człowiek po prostu. Zawsze w każdej potrzebie potrafi się znaleźć, potrafi pomóc. Mało tego – nie trzeba go o nic prosić, bo sam wcześniej wie, że trzeba pomóc – powiedział o kompozytorze Jerzy Trela.

Preisner’s Music jest zdecydowanie jedną z najciekawszych propozycji artystycznych tego roku. Jerzy Trela podjął się roli prowadzenia koncertu jubileuszowego, organizowanego z okazji 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera. Zadanie, jakie kompozytor powierzył swemu przyjacielowi owiane jest tajemnicą. Jedno wiadomo na pewno – Jerzy Trela nie będzie zwykłym konferansjerem. Możemy być pewni, że udział wielkiego aktora w tak wyjątkowym wydarzeniu – zaskoczy publiczność.

Niezwykły wieczór odbędzie się 5 października 2019 roku w TAURON Arenie Kraków. Bilety można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com.