JUBILEUSZOWA ATMASFERA GOLEC UORKIESTRA 20 LAT

8 lutego 2018

18 maja 2018 r. (piątek)

godz. 19:00

20 lat minęło? W przypadku Golec uOrkierstry prawie niemożliwe! A jednak! Właśnie w 1998 roku powstał jeden z najbardziej charakterystycznych, rozpoznawalnych i przebojowych polskich zespołów. Choć ich droga na szczyt na samym początku nie była łatwa – jury festiwalu opolskiego nie poznało się na „Ścierniscu”, a rozgłośnie radiowe z rezerwą podeszły do „Lornetki” – to dziś stanowią o sile polskiej muzyki pop w odcieniach folku, jazzu czy rock and rolla. 18 maja 2018 roku zespół wystąpi w TAURON Arenie Kraków w ramach swojej jubileuszowej trasy. Do ekipy artystów dołączy „Kabaret pod Wyrwigroszem”.

Siłą napędową i trzonem zespołu są bracia Łukasz i Paweł, którzy nadają ton całej orkiestrze, piszą, śpiewają, komponują i dbają o markę Golec uOrkiestra. To oni sprawili, że tradycyjna muzyka góralska tak wspaniale połączyła się z muzyką pop.

Bracia przetarli szlak i stworzyli warunki dla całego folk-popowego nurtu, który opanował polskie listy przebojów na początku XXI wieku. Kłaniając się tradycji, umiejętnie wpletli jej piękno w muzykę rozrywkową; nie zdradzając jej, nasycili swoje utwory jej duchem. Do dziś pozostają wierni swemu stylowi, co od lat docenia publiczność licznie przychodząc na koncerty Orkiestry. Same występy to nie tylko muzyka, to także przygotowane z ogromnym pietyzmem stroje, dowcipna konferansjerka i nierzadko zupełnie nieprzewidywalna choreografia.

Przeboje znane na pamięć

– Dziś zapraszamy Państwa na wspaniałe święto – jubileusz 20–lecia Golec uOrkiestry. Podróż przez lata naznaczone przebojami, które znamy na pamięć: „Lornetka”, „Pędzą Konie”, „Pieniądze To Nie Wszystko”, „Crazy Is My Life” czy „Ściernisco”, które cytował jeden z prezydentów USA – mówią organizatorzy. – Najbliższe koncerty to podsumowanie dotychczasowych dokonań, ale także wiele niespodzianek, wyjątkowi goście, a być może również zapowiedź kolejnych płyt zespołu. Proszę przeżyć z nami te chwile, wspominać i cieszyć się muzyką tej jedynej, tak niesamowitej grupy – dodają.

Zapowiadając koncerty Golców śmiało można użyć stwierdzenia: potrafią zagrać wszystko, ale… na szczęście grają to co chcą! I niech tak zostanie. Co najmniej na kolejne 20 lat.

Warto wiedzieć

Koncert Jubileuszowa ATMASFERA GOLEC uORKIESTRA 20 lat odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 18 maja 2018 r. o godz. 19:00.

Koncerty zostaną poprzedzone kampanią informacyjną pn. „Numery Twoich Przyjaciół 998–112”, w Krakowie dodatkowo do ekipy artystów dołączy „Kabaret pod Wyrwigroszem”.

Szczegóły koncertu:

home

http://www.facebook.com/atmacompl/

Bilety dostępne:

http://www.atma.com.pl/bilety,i16.html