KENIJCZYK I POLKA NA PODIUM

16 października 2016

3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski w TAURON Arenie Kraków

7100 osób wystartowało w 3. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim, który swój finał miał w niedzielę (16 października) w TAURON Arenie Kraków. Zwycięzcą biegu został Kenijczyk Hilary Kiptum Maiyo Kimaiyo z czasem:1:02:59. Wśród kobiet najlepsza była Polka Izabela Trzaskalska z czasem: 1:11:33. Gratulujemy!

Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Szymon Kulka z czasem: 1:03:03. Tuż za nim na metę wbiegł Ukrainiec Dmytro Lashyn z czasem 1:03:23. Drugą kobietą na mecie była Ukrainka Iuliia Shmatenko z czasem 1:12:20. Trzecie miejsce zajęła Kenijka Stellah Jepngetich Barsosio z czasem 1:12:42.

Wszystkie wyniki są dostępne na stronie http://wyniki.datasport.pl/results1993/.

Rekordowy bieg

3. edycja PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego była rekordowa – w biegu wystartowało 7100 osób (w ubiegłym roku było to 5860 osób). Pakiety startowe odebrało 7669 osób.

Wyjątkowa trasa jaką mieli do pokonania zawodnicy liczyła 21 km i 97,5 m i biegła wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa i kończyła się w największej hali widowiskowo-sportowej w naszym kraju. Początek trasy znajdował się przy ul. Lema (obok TAURON Areny Kraków). Dalej trasa prowadziła m.in. przez al. Pokoju, Rondo Grzegórzeckie, Most Kotlarski w kierunku Zabłocia. Następnie zawodnicy biegli ulicami: Nadwiślańską, Bulwarem Podolskim, ul. Rollego, Ludwinowską i Konopnickiej na Most Dębnicki i dalej al. Krasińskiego na Błonia. Stąd ul. Piłsudskiego, Podwale, św. Anny na Rynek Główny. Następnie ul. Grodzką, Podzamcze, Bulwarami Wiślanymi, ul. Miedzianą, al. Pokoju i ul. Lema wrócili do TAURON Areny Kraków.

Dodatkowe atrakcje

Przypomnijmy, że oprócz biegów w TAURON Arenie Kraków odbyło się wiele wydarzeń towarzyszących imprezie m.in. 3. EXPO 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego i akcja Sponsora Tytularnego imprezy PZU – „Podziel się kilometrem”. Przygotowano także strefy zabaw i rozrywki dla dzieci i dorosłych.

Warto wiedzieć

Organizatorem wydarzenia była Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Partnerem wydarzenia była Agencja Rozwoju Miasta S.A. zarządzająca TAURON Areną Kraków. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.zis.krakow.pl.