KINGS OF LEON

22 sierpnia 2016

8 września 2016

godz. 18:00 – otwarcie bram

godz. 19:15 – support: OCN

godz. 20:30 – Kings of Leon

Uwaga! Ostatnie bilety do strefy VIP na koncert Kings of Leon! Szczegóły: www.tauronarenakrakow.pl/kings-of-leon-pakiet-vip/ oraz pod numerem telefonu 733 376 080 lub 739 455 725.

Kings of Leon – amerykański zespół założony przez trzech braci Followill – Caleba, Nathana i Jareda oraz ich kuzyna Matthew Followill’a wraca do Polski by 8 września (czwartek) zagrać koncert w TAURON Arenie Kraków! Jako support wystąpi polski zespół OCN.

Zgodnie z wypowiedziami samych muzyków podczas koncertu sylwestrowego w ich rodzinnym Nashville, kończą prace nad materiałem na kolejny album, którego wydanie zaplanowane jest na koniec tego roku. Być może niektóre z nowych kompozycji usłyszymy na żywo podczas ich wrześniowego koncertu.

Trzej bracia i kuzyn

Założony w 2000 r., zespół Kings of Leon składa się z trzech braci Followill – Caleba (gitara), Nathana (perkusja) i Jareda (bas) – oraz ich kuzyna Matthew Followill’a (gitara). Ich debiutancki album Youth and Young Manhood, wydany w 2003 roku, stał się natychmiast sensacją na Wyspach Brytyjskich i został uznany przez magazyn NME za jeden z najlepszych albumów minionej dekady. Dzięki rozgłosowi, jaki przyniosły im trzy pierwsze albumy, w 2008 r. Kings of Leon wystąpili jako headliner na festiwalu Glastonbury.

W tym samym roku światło dzienne ujrzał ich czwarty krążek Only By The Night, który okazał się biletem wstępu do muzycznej ekstraklasy w Stanach Zjednoczonych. Album wielokrotnie pokrył się platyną, bijąc rekordy popularności i przewodząc listom przebojów. Skali sukcesu tego wydawnictwa dopełnia 6,5 miliona sprzedanych egzemplarzy i 4 nagrody Grammy. Rozgłos jaki zyskali doprowadził ich na okładki magazynów Spin i Rolling Stone oraz umożliwił występy w programie telewizyjnym Saturday Night Live.

Zespół zagrał również wyprzedane koncerty w nowojorskiej hali Madison Square Garden i był headlinerem największych festiwali na świecie, m.in. Coachelli, Lollapaloozy, Rock Am Ring i Rock Im Park oraz Roskilde. Kings of Leon wystąpili również dwukrotnie na Open’erze. Oba koncerty są uważane przez samych muzyków za jedne z najlepszych w ich dotychczasowej karierze.

Akcja koncertowa

Organizatorzy wydarzenia zachęcają fanów zespołu Kings of Leon do wzięcia udziału w specjalnej akcji koncertowej W dedykowanej zakładce w aplikacji Going umieszczony został specjalnie przygotowany GIF przedstawiający płomień. Ten GIF należy ściągnąć do trybu offilne. Telefon z odpalonym płomieniem oraz maksymalnie rozjaśnionym ekranem fani będą mogli wznieś podczas pierwszego refrenu kawałka „Sex on Fire”. Dzięki temu TAURON Arena Kraków rozbłyśnie tysiącami płomieni tańczących w rytm największego przeboju Kings of Leon!

Warto wiedzieć

Organizatorem wydarzenia jest Rockloud Live.

W dniu wydarzenia (8 września, czwartek) bramy TAURON Areny Kraków zostaną otwarte o godz. 18:00. Zespół OCN rozpocznie swój występ o godz. 19:15. Zespół Kings of Leon pojawi się na scenie o godz. 20:30. Koniec wydarzenia zaplanowano na godz. 23:00.

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Wejścia dla publiczności:

– Brama 1 – Trybuny

– Brama 2 – Płyta A, Płyta B

– Między Bramą 1 a Bramą 2 – wejście VIP

– Brama 3 – Trybuny

Odbiór biletów rezerwowanych lub konkursowych – Kasa 1

Bilety na koncert są dostępne na portalu: www.eventim.pl. Eventim jest wyłącznym dystrybutorem biletów na koncert Kings of Leon.

W dniu wydarzenia Kasa nr 1 oraz Kasa nr 2 (Organizatora) będzie czynna od godz. 12:00; Kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) będzie czynna od godz. 18:00 do 20:30.

Podczas koncertu w TAURON Arenie Kraków będzie czynna szatnia – na poziomie A (płatna 3 zł).

Dodatkowe informacje o zespole Kings of Leon są dostępne na stronie www.kingsofleon.com.

Dodatkowe informacje o zespole, które wystąpi jako support – OCN – są dostępne na stronie www.ocnband.com.

Parking

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł. W dniu wydarzenia (8 września, czwartek) parking będzie otwarty od godz. 17:30.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Wzmocnienie komunikacji po wydarzeniu

W związku z odbywającym się 8 września (czwartek) koncertem Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków dodatkowe rezerwowe tramwaje.

W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których, po zakończeniu wydarzenia, obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów.