KINGS OF LEON

9 września 2016

 

UCZESTNICY KONCERTU W TAURON ARENIE KRAKÓW JAKO PIERWSI USŁYSZELI NOWE PIOSENKI ZESPOŁU

Występ zespołu Kings of Leon za nami. W czwartkowy wieczór (8 września) w TAURON Arenie Kraków zabrzmiały największe przeboje amerykańskiej grupy. Nie zabrakło takich utworów jak „Closer”, „Use Somebody”, „Radioactive” i „Sex on Fire”. Muzycy zrobili też prezent fanom i zagrali dwa utwory z nowej płyty „Walls”. Wokalista zespołu  Caleb Followill powiedział też, że Polska to jedno z jego ulubionych miejsc do grania. Koncert w TAURON Arenie Kraków był pierwszym halowym występem zespołu w Polsce.

Założony w 2000 r., zespół Kings of Leon składa się z trzech braci Followill – Caleba (gitara), Nathana (perkusja) i Jareda (bas) – oraz ich kuzyna Matthew Followill’a (gitara). Ich debiutancki album Youth and Young Manhood, wydany w 2003 roku, stał się natychmiast sensacją na Wyspach Brytyjskich i został uznany przez magazyn NME za jeden z najlepszych albumów minionej dekady. Dzięki rozgłosowi, jaki przyniosły im trzy pierwsze albumy, w 2008 r. Kings of Leon wystąpili jako headliner na festiwalu Glastonbury.

W tym samym roku światło dzienne ujrzał ich czwarty krążek Only By The Night, który okazał się biletem wstępu do muzycznej ekstraklasy w Stanach Zjednoczonych. Album wielokrotnie pokrył się platyną, bijąc rekordy popularności i przewodząc listom przebojów. Skali sukcesu tego wydawnictwa dopełnia 6,5 miliona sprzedanych egzemplarzy i 4 nagrody Grammy. Rozgłos jaki zyskali doprowadził ich na okładki magazynów Spin i Rolling Stone oraz umożliwił występy w programie telewizyjnym Saturday Night Live.

Zespół zagrał również wyprzedane koncerty w nowojorskiej hali Madison Square Garden i był headlinerem największych festiwali na świecie, m.in. Coachelli, Lollapaloozy, Rock Am Ring i Rock Im Park oraz Roskilde. Kings of Leon wystąpili również dwukrotnie na Open’erze.

Organizatorem wydarzenia był Rockloud Live – www.rockloudlive.com.